Російська влада та військові широко застосовують тортури в Україні – доповідь ООН
glavcom.ua
Wed, 13 Nov 2024 21:58:00 +0200
Російська влада та військові багато разів застосовували та досі застосовують тортури проти українських військових та цивільних осіб у всіх областях України, які перебувають або побували під російським контролем.
Такого висновку дійшла Незалежна міжнародна комісія з розслідування в Україні, доповідь якої представлена Генеральній асамблеї ООН, повідомля Радіо Свобода. У доповіді йдеться, що практика застосування тортур найчастіше мала один сценарій, що свідчить про їхній систематичний характер.
Колишні полонені постійно описували одні й ті ж жорстокі методи, створені задля залякування, приниження, примусу і покарання.
Комісія наводить дані про те, що в тортурах, яким піддавалися полонені в місцях їхнього утримання, брали участь співробітники ФСБ та Федеральної служби виконання покарань, і що вони діяли скоординовано та з чітким розподілом обовязків під час тортур. Крім побиття, тортур електрострумом, голодом і спрагою, російські наглядачі використовували сексуальне насильство, переважно проти полонених чоловічої статі.
Постраждалі описували фізичний біль та травми з довгостроковими чи непоправними наслідками, а також наголосили на серйозних психологічних труднощах, з якими вони стикаються.
Задокументовано також випадки вбивств російськими співробітниками полонених українців як військовополонених, так і цивільних осіб.
Голова комісії Ерік Мьосе заявив Виявлені нами докази підтверджують, що російська влада діяла в рамках скоординованої державної політики застосування тортур проти українських цивільних осіб та військовополонених і таким чином скоїла злочин проти людяності.
Генеральна прокуратура України відкрила 872 кримінальні справи про тортури.
Звинувачення вже оголошені щодо 125 громадян Росії.
Нагадамо, українську журналістку Вікторію Рощину утримували в СІЗО Таганрога, де застосовують тортури.
Правозахисники повідомили, що її тримали в одиночній камері щонайменше з травня до вересня 2024 року. Про це заявила Медійна ініціатива за права людини.
Правозахисники зясували, що українську журналістку утримували як мінімум у двох тюрмах виправній колонії 77 у Бердянську та СІЗО 2 у Таганрозі.
Зазначаться, що у виправній колонії 77 у Бердянську також утримували грекокатолицьких священників Івана Левицького та Богдана Гелету, яких повернули в Україну під час обміну 25 червня 2024 року.
МІПЛ відомо, що у цьому місці утримання до бранців застосовують електрострум. Правозахисники підкреслюють, що СІЗО 2 в Ростовській області, що розташоване у Таганрозі, серед колишніх полонених вважаться одним із найжорстокіших ізоляторів у Росії.
Саме сюди з квітня 2022 року почали етапувати захисників Маріуполя.
Останні новини
більше новин