Чи є гріхом хейт в соцмережах: що каже Епіфаній
www.rbc.ua
Fri, 08 Nov 2024 20:32:14 +0200
Церква заклика українців бути уважними до своїх дій та слів у соціальних мережах, особливо коли йдеться про хейт, оскільки в умовах війни та важких випробувань багато хто виплеску свої емоції, зокрема агресію та ненависть, на інших віртуально.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на митрополита Київського і всії України Епіфанія.
Він наголошу на тому, що агресивні висловлювання, хейт та ворожість формами духовного падіння і можуть мати наслідки не лише в житті, а й у вічності.
За словами митрополита, ненависть та злоба завжди спрямовані на знищення особистості, оскільки прагнуть принизити або зранити людину.
За його словами, піддавшись такій емоції, людина руйну не лише внутрішній спокій, а й свої відносини з ближніми, створюючи атмосферу напруження та розднаності.
На думку Епіфанія, важливо відповідати на зло добром, адже християнське вчення заклика до любові навіть до ворогів.
Митрополит також зверта увагу на те, що хейт у соцмережах, як і в реальному житті, вираженням людського гріха, а отже, потребу покаяння та самоконтролю.
Хейт це залежність, яка, за його словами, може втягнути людину в ще більшу агресію та стрес, розпалюючи ще більшу поляризацію в суспільстві.
Він заклика українців залишатися диними та не дозволяти хейту руйнувати їх із середини, особливо в такі непрості часи.
Епіфаній дав поради українцям, як протистояти хейту не реагувати та не давати йому поживи, не вступати в пусті суперечки, не уподібнюватись тим, хто поширю ненависть.
Писання вчить нас на зло відповідати добром.
У випадку хейтерів це може бути подяка за пораду, підтримка і розуміння, що певна людина в даний момент перебува в сумятті, у неврівноваженому душевному, емоційному чи психічному стані.
Можна подумки або словесно пробачити їй образу, за потреби висловити свою незгоду з агресивними і нечемними висловлюваннями, натомість побажати доброго дня, миру і спокою, пояснив він.
Митрополит наголосив на тому, що зло потрібно перемагати через добро, адже одне зло іншим злом переможене бути не може.
Раніше ми розповідали про те, як в Україні учні можуть повідомляти про випадки булінгу, що допомага боротися із подібними випадками у школах.
Окрім того, в Україні можуть накласти штраф за булінг дітей у школі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин