Тандем Трампа та Південної Кореї: дії, пропорційні ескалації РФ
ua.korrespondent.net
Fri, 08 Nov 2024 18:00:00 +0200
Важливий дзвінок Після перемоги на президентських виборах у США Дональд Трамп одразу здійснив низку надважливих телефонних дзвінків.
Одним із них було спілкування з президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем.
Серед тем була і військова допомога КНДР Росії, повідомив перший заступник радника президента з національної безпеки Кім Те Хьо, переда південнокорейська інформаційна агенція Yonhap Agency.
За словами Кіма, Юн і Трамп обговорили ситуацію у Північній Кореї зокрема, нещодавні ядерні розробки, запуски ракет і розгортання військ у РФ.
Лідери висловили стурбованість цими питаннями безпеки та невідкладністю ситуації в Україні.
Обидва президенти погодилися, що особиста зустріч буде важливою для обговорення всіх важливих питань її дата та місце мають узгодити незабаром, поінформувала південнокорейська сторона.
А ще раніше, вночі 7 листопада, президент Володимир Зеленський повідомив про чудову телефонну розмову з Трампом політики домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати співпрацю.
Вочевидь, частина спілкування Трампа з Юном пройшла за мотивами його бесіди з Зеленським.
І стосувалося це вступу Північної Кореї у війну на боці Росії.
Це надважливе питання, адже повномасштабне вторгнення Росії в Україну може перерости в Третю світову війну залежно від того, яка реакція буде від світових союзників України у відповідь на відправку Північною Корею своїх військових на допомогу РФ, пише The Telegraph.
І одним з його вогнищ може стати нова війна на Корейському півострові.
ЗМІ нагаду, що КНДР попередньо відправля у Росію близько 11 тисяч військових.
Це, за словами журналістів, останнім і найстрашнішим нагадуванням про те, що війна трива не лише між Росію та Україною.
ЙТрампу, вочевидь, прийдеться підхоплювати естафету попередників у розгрібанні ції нелегкої ситуації.
А процес вже запущений 2 листопада Сполучені Штати Америки та Південна Корея домовилися про розширення партнерства у галузі оборонних технологій, включно з автономними системами й штучним інтелектом у межах модернізації спільної оборони.
Також сторони обговорили варіанти протидії розгортанню військ КНДР у Росії, йдеться у заяві Міністерства оборони США за підсумками зустрічі глави Пентагону з міністрами оборони та закордонних справ Південної Кореї, переда FREEДОМ.
Ми говоримо з країнами всього регіону про цей тривожний розвиток подій, зокрема і з КНР.
Якщо врахувати, що в зону бойових дій увійшли 10 тис.
військовослужбовців із КНДР, чи зможе Україна утримати Курськ Відповідь так.
І, знате, якщо ви подивитеся на те, що я говорив раніше щодо кількості втрат, то Росія щодня втрача близько 1 250 осіб, зазначив глава Пентагону Ллойд Остін.
Ин вчиться у Путіна ядерному шантажу Втім метою російського диктатора стимуляція мілітаристських нахилів його північнокорейського колеги Ким Чен Ина саме заради розпалювання ще одного вогнища війни.
І цього не можуть не помічати у Південній Кореї.
Зокрема, президент Республіки Корея 8 листопада заявив про готовність Сеула до спільної зі США відповіді у разі ядерної агресії з боку КНДР, інформу Reuters.
Він підкреслив, що у разі нападу Сеул у тісній координації зі Сполученими Штатами завдасть негайного контрудару, використовуючи американську ядерну зброю.
Я вважаю, що було би ірраціонально з їхнього боку наважитися на ядерну атаку проти Республіки Корея, і якщо вони це зроблять, то ядерний альянс РКСША негайно завдасть удару по Північній Кореї за допомогою американської ядерної зброї, наголосив Юн.
Ця заява пролунала на тлі останніх військових дій Північної Кореї. Так, 31 жовтня КНДР успішно випробувала нову міжконтинентальну балістичну ракету твердопаливного типу Хвасонг19.
Тож президент Юн, відомий свою жорсткою позицію щодо Північної Кореї, вчергове підтвердив курс на зміцнення оборонного союзу з США.
У виданні пояснили це повязано з постійним розвитком Північною Корею свого ядерного арсеналу та балістичних ракет, що грубим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН.
Згідно з повідомленням, Сеул прагне до подальшого поглиблення стосунків з Вашингтоном, спираючись на 70річний військовополітичний союз, актуальність якого особливо зросла останнім часом.
Як це вплине на ситуацію в Україні При цьому ще наприкінці жовтня Зеленський в інтервю для південнокорейського телеканалу KBS повідомив, що Україна плану найближчим часом передати Південній Кореї детальний запит, котрий включатиме необхідну для українських захисників зброю.
Глава держави нагадав, що у цій війні Україна дуже акуратно поводилася щодо Південної Кореї, й Південна Корея також акуратно поводилася стосовно України.
Але зараз, після того, як КНДР отримала офіційний статус того, хто прийшов воювати проти України, наш запит буде детальним, він буде разом з моїм представником, який приїде до Південної Кореї найближчим часом.
І ми говоритимемо про зброю, наголосив Зеленський.
У відповідь президент Республіки Корея днями заявив, що не виключа надання зброї безпосередньо Україні.
Як повідомля Barrons, про це Юн сказав на пресконференції у Сеулі.
За його словами, рішення про постачання зброї залежатиме від рівня залучення Північної Кореї у війну Росії проти України, переда Укрінформ.
Тепер, залежно від рівня участі Північної Кореї, ми будемо поступово коригувати нашу стратегію підтримки.
Це означа, що ми не виключамо можливості надання зброї, зауважив Юн.
Він також розповів, яку саме зброю може отримати Україна.
Якщо ми продовжимо підтримку озброння, ми надамо пріоритет оборонній зброї як першочерговій, сказав президент РК.
Нагадамо, південнокорейці провадять політику ненадання зброї країнам, котрі перебувають у збройному конфлікті.
Але цей підхід цілком може змінитися з огляду на розгортання північнокорейських військ в РФ для підтримки її війни проти України і саме це доводять останні заяви Юна.
Втім сама Південна Корея не збираться у бездіяльності очікувати навали навчених в Україні вояків з Півночі.
Й тут теж реалізуться партнерство з США.
Як відомо, 1 листопада США та Південна Корея вперше провели спільні навчання з використання ударних дронів це сталося через день після запуску КНДР міжконтинентальної балістичної ракети.
А вже 3 листопада Республіка Корея, США та Японія здійснили спільні повітряні навчання на півдні Корейського півострова.
За даними JCS, під час навчань винищувачі трьох країн супроводжували бомбардувальник B1B над акваторію, де перетинаються зони ідентифікації ППО Південної Кореї та Японії.
B1B виконав умовне бомбардування цілі, продемонструвавши вражаючі можливості.
Ірина Носальська
Останні новини
більше новин