Для виробників цементу втрати від екологічного мита СВАМ сягнуть 10 млн євро, - Кріпка
www.rbc.ua
Fri, 08 Nov 2024 14:26:16 +0200
За попередніми розрахунками, запровадження вропейського екологічного мита СВАМ для України у повному обсязі створить додаткове навантаження на виробників цементу близько 10 млн вро, при експорті 1 млн тонн продукції.
Про це заявила директор Асоціації Укрцемент Людмила Кріпка, повідомля РБКУкраїна з посиланням на її виступ.
Витрати на СВАМсертифікати робитимуть український експорт неконкурентоздатним в умовах вонного стану.
А під час війни провести модернізацію вітчизняних підпримств, щоб бути рівними у викидах вуглецю з вропейськими компаніями, просто неможливо, підкреслила Кріпка. Вона нагадала, що вропейці дуже багато роблять для декарбонізації промисловості, а інвестиції в цей напрям складають мільярди.
В той же час, Україна не ма фінансування зелених проктів, що ставить її в нерівні умови з вропейцями. Цементна галузь С вже презентувала дорожню карту скорочення викидів СО2.
Наприклад, до 2030 року це скорочення буде на 40, а до 2050 року вони планують вийти на нейтральний рівень, тобто нуль відсотків.
Що ма Україна В Україні відсутні фінансові інструменти стимулювання модернізації підпримств з метою зменшення викидів СО2.
Кошти з оподаткування СО2 не спрямовуються на декарбонізацію.
І нема механізмів підтримки дороговартісних проктів із декарбонізації, акцентувала Кріпка. У такій ситуації диним виходом для нас застосування декларативного принципу СВАМ, переконана Кріпка цей принцип передбача, що Україна подаватиме дані щодо вуглецевих викидів, але отрима відстрочку у сплаті мита. Нагадамо, раніше видання Politico заявило, що вропа однію рукою допомага Україні з фінансуванням, а іншою вводить вуглецеве мито СВАМ, через який Україна буде щороку втрачати 1,4 млрд вро.
Водночас, цих збитків можна уникнути, якщо розпочати переговори з С, адже закон про СВАМ ма норму, за якою країна може отримати пільги від сплати податку, якщо вона ма форсмажорні обставини.
Зважаючи, що у нас повномасштабна війна, всі підстави просити у С відстрочку у цьому питанні.
В свою чергу заступник міністра економіки торговий представник України Тарас Качка заявив український бізнес потребу послаблення щодо роботи СВАМ, і перемовини з вросоюзом щодо відстрочки запровадження цього механізму для України вже ведуться.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин