Криза у ФРН залишила Європу беззахисною перед Трампом – WSJ
glavcom.ua
Fri, 08 Nov 2024 07:34:00 +0200
Політична криза в Німеччині, однії з ключових держав С, залишила вропу у стані невизначенності перед поверненням Дональда Трампа до Білого дому.
Про це пише The Wall Street Journal.
Раніше на тлі проблем із погодженням бюджету ФРН на 2025 рік канцлер Олаф Шольц оголосив про звільнення міністра фінансів Крістіана Лінднера та намір звернутися в січні до бундестагу з проханням про вотум довіри.
Це ознаменувало розпад правлячої світлофорної коаліції свою назву вона отримала за кольори партій, що входять до неї червоний у соціалдемократів СДПН, до яких належить Шольц, жовтий у СвДП, зелений у Зелених Главком.
Канцлер дорікнув лідеру ВДП в тому, що той дбав лише про інтереси власної партії, у тому числі блокуючи закони, що не належать до сфери його компетенції.
Лінднер у відповідь звинуватив Шольца у розвалі коаліції.
Новим міністром фінансів стане радник Шольца з питань економіки та фінансів Йорг Кукіс, повідомив представник уряду Штеффен Хебештрайт.
Дострокові вибори можуть відбутися не пізніше за кінець березня.
Трамп пообіцяв після переобрання запровадити 20 мита на весь імпорт із вропи та 60відсоткові з Китаю, що, згідно з оцінками Інституту економічних досліджень ifo у Мюнхені, скоротить німецький експорт до США та Китаю на 15 та 10 відповідно.
Мита можуть коштувати німецькій економіці 33 млрд ВВП, вважають аналітики Ifo.
На думку голови відділу макроекономіки ING Карстена Бжескі, через політичну невизначеність Німеччина вже взимку може повернутися до рецесії.
Тим часом, відкрита ворожість обраного президента США до України посилю тиск на вропу, пише газета.
Трамп погрожував вропейським союзникам по НАТО, що не захищатиме їх від Росії, якщо вони не виконають фінансових зобовязань перед альянсом.
Шольц після розпаду правлячої коаліції розрахову ухвалити деякі термінові законопроекти зокрема про економіку, допомогу Україні, безпеку та імміграцію.
Наразі Німеччина виділила Україні понад 15 млрд 16,2 млрд, що робить її другим великим союзником Кива після США.
Німеччиною після розвалу правлячої коаліції тепер управля уряд меншості, що складаться з представників СДПН та Зелених, і йому доведеться заручатися підтримкою опозиційного блоку Християнськодемократичного союзу та Християнськосоціального союзу ХДС/ХСС за погодженням будьякого законопрокту до проведення дострокових виборів.
Нагадамо, президент Німеччини ФранкВальтер Штайнмар готовий запросити в Бундестазі вотум про довіру уряду Олафа Шольца.
Останні новини
більше новин