ЄС розслідує імпорт російської нафти через турецькі порти в обхід санкцій – Politico
glavcom.ua
Tue, 05 Nov 2024 15:28:00 +0200
Управління С з боротьби із шахрайством OLAF розпочало розслідування участі Туреччини у реекспорті російської санкційної нафти до вропейського Союзу.
Про це повідомля Politico з посиланням на джерела.
Розслідування розпочалося після публікації Politico про перемаркування російської нафти у турецьких портах, після чого вона продавалася на ринках С.
Санкційний режим вросоюзу припуска ввезення до С змішаних видів палива, якщо на них маркування неросійського походження.
Зазначаться, що завдяки лазівці Росія отримала до 3 млрд вро від реекспорту нафти лише через три турецькі порти за рік після того, як С запровадив санкції на імпорт російської нафти у лютому 2023 року.
Розслідування проводиться на тлі погіршення відносин між Брюсселем та Анкарою через її спроби налагодити відносини з Росію навіть попри те, що Туреччина робить незначні кроки щодо приднання до санкцій США, зазнача видання.
Нагадамо, Туреччина продовжу активно нарощувати внутрішн виробництво нафти та газу, прагнучи скоротити залежність від імпорту та зміцнити енергетичну безпеку.
До слова, ціни на нафту зросли більш ніж на 1 за барель, щоб компенсувати тижневі втрати через зростання геополітичної напруженості на Близькому Сході.
Причиною цьому стали нові повідомлення про те, що Іран готу удар по Ізраїлю.
Як повідомлялося, дослідники розкрили несподівані деталі тамничого світу страхування російських танкерів від екологічних ризиків в умовах санкцій.
Країни з обмеженим регулятивним наглядом, такі як деякі країни Близького Сходу та Азії, стали ключовими гравцями у забезпеченні прикриття для цих суден, дозволяючи їм уникати перевірки.
Складні механізми страхування часто здійснюються через незрозумілі організації, що ускладню органам влади відстеження або блокування руху суден, які перебувають під санкціями.
Останні новини
більше новин