У 200 разів більше за той, що знищив динозаврів: вчені розповіли про смертоносний метеорит
znaj.ua
Mon, 04 Nov 2024 16:50:00 +0200
Метеорит, який був у 200 разів більший за той, який, ймовірно, знищив динозаврів, насправді надав Землі величезну послугу.
Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, колосальний космічний звір міг позитивно вплинути на біосферу Землі.
Мелпалеогенове вимирання, також відоме як вимирання KT, було масовим вимиранням трьох чвертей видів рослин та тварин на Землі приблизно 66 мільйонів років тому.
А група вчених із Гарвардського та Стенфордського університетів вважає, що в архейському еоні понад 2,5 млрд років тому метеорит у 50200 разів більший за те, що викликав знищення планети, зіткнувся із Землею.
Вчені вважають, що зіткнення викликало мегацунамі, що сколихнуло багаті на залізо води з глибин древніх океанів на мілководді.
Згідно з дослідженням, це також викликало потепління, яке спричинило часткове випаровування поверхневих вод океану і, ймовірно, короткочасне посилення вивітрювання та ерозії на суші.
Більше того, вважається, що випаровування метеориту закачало хорошу дозу фосфору в ранню біосферу Землі.
Цей ланцюжок подій міг спровокувати тимчасовий розквіт мікробів, що переробляють залізо в ті дні, коли наша планета лише починала своє існування.
Дослідники відзначають, що в архейський еон сталося не менше 16 великих зіткнень з нашою планетою, в яких брали участь космічні обєкти розміром понад 10 кілометрів у поперечнику.
Нагадаємо, що Землю може проковтнути галактикавбивця катастрофа загрожує нам у найближчі 100 років.
Раніше ми повідомляли, що похмілля також космічних масштабів Французи винайшли горілку, настояну на справжньому метеориті .
Останні новини
більше новин