Шуляк назвала найдефіцитніший будматеріал для відбудови
www.rbc.ua
Tue, 05 Nov 2024 17:14:12 +0200
Очікуваний попит на будівельні матеріали, які знадобляться для відбудови України протягом 5 років, становитиме майже 100 млрд доларів.
Майже 90 попиту можна задовольнити за рахунок вітчизняних потужностей.
В Україні нема проблем з виробництвом цементу, сталі і бетону, втім щодо асфальту і гіпсокартону ситуація гірша.
А з виробництвом скла значні проблеми.
Потребу у ньому ще якийсь час покриватиме переважно імпорт.
Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, повідомля РБКУкраїна з посиланням на її виступ.
За її словами, до війни будівельна галузь традиційно становила 4 від ВВП.
При цьому під час відбудови очікуваний обсяг галузі протягом 10 років становитиме 10 ВВП.
А очікуваний попит на основі будівельні матеріали за 5 років відновлення становитиме приблизно 19,6 млрд на рік. 90 необхідних будівельних матеріалів можна виробляти в Україні і по деяких категоріях у нас сильні потужності.
Це стосуться цементу, сталі, бетону, вікна і дверей.
По деяким будматеріалам потужності обмежені по асфальту, гіпсу та гіпсокартону.
А для, наприклад, скла, потужностей нема взагалі.
Чи можлива відбудова без скла Відповідь очевидна.
Звісно, потребу у ньому може покривати імпорт.
Інвестиції в будівництво одного такого заводу в Україні суттві в межах 100 млн доларів.
Але враховуючи попит на скло, ця інвестиція вигідна, зазначила Шуляк. Парламентка також підкреслила, що використання у проктах з відбудови вітчизняних будівельних матеріалів призведе до формування доданої вартості в країні на загальну суму в 29,1 млрд доларів.
Зарплата найманих працівників складе 11,5 млрд доларів.
Податкові надходження і збори 7,6 млрд доларів, зокрема 3,4 млрд доларів становитимуть відрахування у Пенсійний фонд. Україні, наголосила Шуляк, слід спиратися на готовність міжнародних партнерів підтримати відбудову, зосередитися на перспективних галузях, якот сталь, вікна та екологічні будівельні матеріали, та імпортувати те, що виробляти власноруч неефективно.
Загальними рекомендаціями аналітиків щодо цього Покращення бізнесклімату та інвестиційного клімату шляхом законодавчих змін Покращення прозорості прогнозованих потреб у будівництві та надання фінансової підтримки/гарантій для збільшення приватних інвестицій Стимулювання галузі через програми для залучення робочої сили та навчання їх новітнім технологіям і методам Створення партнерств для сприяння імпорту матеріалів, обладнання та де необхідно будівельних послуг Сприяння зеленому будівництву та розбудові інфраструктури для підтримки руху поставок.
Нагадамо, з 1 січня 2025 року в Україні почнуть діяти положення Регламенту С 305, які імплементовано в Україні Законом Про надання будівельної продукції на ринку.
Згідно з ними, в Україні можна буде використовувати тільки ту продукцію, яка відповідатиме більше ніж 1000 нових стандартів. Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин