Депутат Яременко втік від Мар’яни Безуглої?
glavcom.ua
Fri, 18 Oct 2024 20:44:00 +0300
Кампанія кадрових ротацій на вищих щаблях уряду та Офісу президента тимчасово вщухла, але під парламентським куполом відбуваються інші цікаві перестановки.
Йдеться про переходи нардепів пропрезидентської Слуги народу між комітетами.
Місяць тому змінила комітет скандальна Маряна Безугла колегамнедоброзичливцям не з першої спроби, але вдалося буквально випхати її з комітету національної безпеки, оборони та розвідки.
Екстравагантна нардепка перейшла до комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
Наш закоренілий, корумпований армійський совок не здолати без реального розвитку співпраці з партнерами, заявила Безугла і пообіцяла, що тепер її боротьба набуде міжнародного характеру.
Так співпало чи співпало, що за деякий час після приходу Безуглої з міжнародного комітету зібрався йти слуга народу Богдан Яременко.
Нардеп розповів, що вже подав заяву, яка схвалена керівництвом фракції, і очіку на появу відповідної постанови Верховної Ради.
Яременко висловив бажання перейти до комітету з питань прав людини та реінтеграції.
Цей комітет не надто популярним у його складі лише 11 депутатів для порівняння в міжнародному комітеті разом з Яременком 15, в оборонному 19.
За інформацію Главкома, більш привабливим варіантом для Яременка був саме комітет з питань безпеки та оборони, з якого пішла Безугла.
Але він і так вже забитий під завязку, тож йому порадили шукати інший.
Цікаво, що причини такого кроку Яременко не хоче коментувати до появи зарестрованої у Верховній Раді постанови, за яку вона потім ще ма проголосувати.
Зліт і падіння Кадровий дипломат Яременко, у трудовій біографії якого посади генконсула України у Великій Британії та Туреччині, формально рядовим членом міжнародного комітету, але навряд чи він був задоволений такою роллю.
Одразу після формування парламенту цього скликання Яременко очолював цей комітет і був дуже публічною персоною.
В один момент ця публічність аж зашкалила, коли у жовтні 2019 році парламентські папараці, яких тоді ще пускали на парламентський балкон, зафільмували приватне листування депутата про замовлення секспослуг просто з робочого місця.
Доволі незграбні спроби Яременка виправдатися та зробити винними у всьому журналістів тільки погіршили ситуацію, і в результаті депутат вибачився перед президентом, товаришами з фракції та дружиною і подав у відставку з посади голови комітету.
Наступника Яременка шукали досить довго лише в січні 2020го замість Яременка головою комітету було обрано Олександра Мережка, який під таке призначення перейшов з комітету з правової політики.
Мережко закінчив Інститут міжнародних відносин при Київському університеті ім.
Шевченка, але, на відміну від Яременка, після цього займався не дипломатичною, а науковою та викладацькою роботою.
Головування в комітеті сприяло тому, що Мережко протягом 20202022 років займав посаду віцепрезидента ПАР.
Комітет за головувавння Мережка штормило.
У жовтні 2022 року його залишило одразу кілька членів Соломія Бобровська Голос та Олена Хоменко Слуга народу перейнялися безпекою та обороною, а Михайло Ананченко Слуга народу перейшов в комітет з питань антикорупційної політики.
Натомість, міжнародний комітет поповнився слугою Олександром Копиленком, який перейшов з комітету прав людини та реінтеграції та одразу став заступником голови.
Колись до міжнародного комітету входив і Святослав Вакарчук, але після того, як він пішов з Ради, йому знайшлася заміна інший представник Голосу Андрій Шараськін.
Комітет у вакуумі Співрозмовники Главкома в Слузі народу припускають, що рішення Яременка повязано з тим, що комітет з питань зовнішньої політики втратив будьяку субктність, і йому там просто стало нема що робити.
З одного боку, можна визнати, що питання зовнішньої політики в наших реаліях вирішуються зовсім на інших рівнях, але з іншого депутати у складі делегацій на міжнародному рівні дуже активно працюють, керівництво Ради задіяне на зовнішньому треку, відміча один з впливових нардепів фракції.
Комітет при цьому ніби перебува в якомусь вакуумі тільки пропуска через себе ратифікації, але жодним чином не посилю і не координу міжпарламентську дипломатію та не співпрацю з МЗС, як би це мало бути.
Один з членів комітету допуска, що на Яременка так вплинув прихід Безуглої Але у нас в комітеті працюють різні люди, і ми мамо працювати з тими, хто .
Навіть якщо нам не подобаються їхні погляди.
Сам голова міжнародного комітету Олександр Мережко в коментарі Главкому заявив, що Яременко з ним не говорив на тему переходу до іншого комітету, але він поважа його бажання.
У нас вже декілька членів перейшло в комітет безпеки і оборони і декілька депутатів прийшло до нас, нагаду Мережко.
Це цілком нормальне явище.
Разом з тим, ми вдячні Богдану Васильовичу за його вагомий внесок в діяльність нашого комітету.
Він високопрофесійний і досвідчений дипломат.
Лишаться лише дочекатися пояснень самого Яременка.
Утім, сумніви, що він озвучить справжні мотиви свого рішення.
Принаймні зараз.
Останні новини
більше новин