Яке покарання передбачено за використання феєрверків під час війни: роз’яснення адвоката
www.rbc.ua
Sun, 15 Dec 2024 10:30:55 +0200
До початку повномасштабної війни ферверки були невідмною частиною різдвяних та новорічних свят.
Однак вже майже три роки для більшості із нас звуки вибухів асоціюються з війною, а не святом.
Крім того, використовувати ферверки в Україні зараз заборонено на законодавчому рівні.
Чому не можна використовувати ферверки в умовах вонного стану, РБКУкраїна дізналося у адвоката, керуючого партнера ЮК Winner Ігоря Ясько.
В умовах вонного стану заборона використання ферверків та піротехніки стала необхідним кроком для захисту громадян.
Окрім ризиків для безпеки, піротехнічні засоби мають негативний психологічний вплив, особливо на людей, які пережили травматичний досвід війни.
Гучні звуки ферверків нагадують про вибухи, що поверта військових із посттравматичним стресовим розладом ПТСР та цивільних до болісних спогадів.
Часті повітряні тривоги та вибухи стали частиною буденного життя в багатьох регіонах України, і піротехніка лише посилю тривожність.
Що говорить закон З 6 листопада 2023 року в Україні ді закон, що суттво обмежу використання та продаж піротехнічних виробів.
11 квітня 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон 3039IX Про внесення змін до деяких законів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів прокт 7438, який забороня використання, продаж та передачу ферверків, салютів і петард класів F2, F3 та F4.
Виняток зроблено для ферверків класу F1, які мають низький рівень небезпеки і шуму до 60 дБ.
Такі вироби, як бенгальські вогні чи хлопавки, дозволено продавати особам, які досягли 16 років.
Що означають класи піротехнічних виробів Ясько зазнача, що в умовах посилених заходів безпеки та впровадження нових регуляцій в Україні діють суворі обмеження на використання піротехнічних виробів.
Згідно з Технічним регламентом піротехнічних виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 січня 2021 року 8, усі ферверки поділяються на чотири класи залежно від рівня небезпеки та умов застосування.
Клас F1 диний клас, продаж і використання якого дозволені.
Вони мають дуже низький рівень небезпеки та незначний рівень шуму, що дозволя використовувати їх навіть у житлових приміщеннях.
До ції категорії належать бенгальські вогні, хлопавки, які при відкритті видають невеликий шум і випускають конфетті, та мініфонтани, що створюють низькі струмені іскор.
Вироби класів F2, F3 та F4 перебувають під повною забороною для продажу і використання без спеціальної підготовки Клас F2 ферверки з низьким рівнем небезпеки, призначені для відкритого простору, якот невеликі ракети чи римські свічки, які створюють світлові ефекти на висоті до 30 метрів.
Клас F3 вироби середнього рівня небезпеки, наприклад, батареї салютів, що забезпечують серії яскравих спалахів і гучних вибухів на висоті до 50 метрів.
Клас F4 професійні піротехнічні засоби для створення масштабних шоу, які вимагають спеціальної підготовки.
Сценічна піротехніка Т1 і Т2.
Законом 3039IX визначено також вимоги до сценічних піротехнічних виробів Клас Т1 вироби з низьким рівнем небезпеки, що застосовуються для створення візуальних ефектів у театрах чи на концертах.
Вони доступні для продажу особам, які досягли 18 років.
Клас Т2 складніші та небезпечніші вироби, якот ефекти з вибухами чи сильними димами, доступні лише для спеціально підготовлених фахівців.
Інші піротехнічні пристрої поділяються на класи P1 та P2 Клас P1 сигнальні ракети та побутові піротехнічні засоби, які можна придбати з 18 років.
Клас P2 професійні вироби, що потребують спеціальної підготовки, якот засоби для рятувальних операцій чи технічних потреб.
Яке покарання передбачене за використання ферверків Ферверки в умовах війни можуть бути сприйняті як сигнал небезпеки, що провоку паніку.
Важливо памятати, що в умовах вонного стану порушення громадського порядку може мати більш серйозні наслідки.
Крім того, використання піротехнічних виробів може створити загрозу пожеж, яка, у свою чергу, відволіка рятувальні служби, що повинні зосереджуватися на більш пріоритетних завданнях, говорить Ігор Яресько.
Він також зазнача, що порушення цих обмежень тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.
У Кримінальному кодексі України порушникам загрожу стаття 296 хуліганство, повязане з використанням піротехніки, яке караться штрафом від 17 000 до 34 000 грн, арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до пяти років.
А у Кодексі України про адміністративні правопорушення зазначено за порушення порядку провадження господарської діяльності передбачено накладення штрафу від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 1700034000 грн з конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої стаття 164 порушення вимог щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях караться у перший раз попередженням або накладення штрафу на громадян від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 85255 грн і накладенням штрафу на посадових осіб та субктів господарської діяльності від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 255510 грн а за повторне накладенням штрафу на громадян від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 255510 грн із конфіскацію піротехнічних засобів або без такої і на посадових осіб та субктів господарської діяльності від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 8502550 грн із конфіскацію піротехнічних засобів стаття 182 порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів караться накладенням штрафу від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 5951020 грн з конфіскацію піротехнічних засобів а за повторне накладенням штрафу від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 10201700 грн з конфіскацію піротехнічних засобів стаття 1956 Нагадамо, РБКУкраїна розповідало, що в середині листопада в житловому масиві Академмістечко, розташованому у Святошинському районі Кива, було зафіксовано запуск салютів.
Поліція оперативно затримала порушника та повідомила про можливу відповідальність, яка йому загрожу.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин