Як змусити людину сказати вам правду: 4 трюки, про які ніхто не знає

Якщо хочете дізнатися, що людина від вас приховує, чи просто побудувати взаємовигідну комунікацію, тоді варто скористатися цими порадами. Такі прийоми допоможуть вам вивести свого опонента на відвертість. Головне, діяти тонко, влучно і тактовно.
4 психологічні прийоми, які допоможуть вивести людину на чисту воду
Прицільне запитання — ключ до правди. Якщо ви маєте бодай загальне уявлення про ситуацію, варто поставити запитання, яке змусить співрозмовника думати, а не повторювати завчене. Формулюйте його максимально конкретно, ніби вже щось знаєте, це викликатиме тривогу розкриття і провокуватиме опонента на щирість. Психологи стверджують: коли людина відчуває, що її впіймають на брехні, вона інстинктивно вибирає чесність, щоб захиститися.
Ефект взаємного обміну. Щоб отримати від когось чесну відповідь, спочатку поділіться інформацією про щось особисте. Можна розказати про якусь мить зі свого життя — це створює довіру і психологічну рівновагу. За законом соціального обміну, люди схильні відповідати на відвертість взаємністю, щоб зберегти гармонію у спілкуванні.
Доступ через емпатію. У розмові з людиною, яка щось приховує, варто створити атмосферу підтримки. Запропонуйте виговоритися, підкреслюючи, що іноді достатньо просто сказати правду вголос, щоб відчути полегшення. Експерти з емоційного інтелекту наголошують: співпереживання знижує психологічний захист і відкриває шлях до чесності.
Тонка похвала — двері до відвертості. Наголосіть на тих якостях, якими людина пишається більше за все: її розум, успіхи, родина чи домашні улюбленці. Але це треба робити щиро і водночас стримано, бо можна викликати зворотний ефект. Влучна і доречна похвала формує атмосферу визнання, в якій співрозмовник починає відкриватися добровільно, намагаючись відповідати вашій високій оцінці.
Останні новини
