Забудьте про домашні посиденьки: чому українці більше не кличуть у гості, а обирають кафе

Традиція кликати гостей додому зникає. Натомість усе частіше ми обираємо зустрічі в кав'ярнях, ресторанах або на нейтральній території. Чому так відбувається?
Чому українці все частіше стали обирати місцем для зустрічі нейтральну територію і все рідше кличуть гостей додому, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler).
Років 10-15 ситуація, коли друзі забігли на чай (каву, тортик, пиво) - були звичною, навіть буденною справою. Збиралися разом, щоб подивитися футбольний матч або новий фільм, просто посидіти компанією або відсвяткувати якесь свято.
Зараз ситуація змінилася і все частіше ми обираємо зустріч у кав'ярні, прогулянку парком, а от додому запрошувати не поспішаємо. І причини не у тому, що ми не встигаємо прибрати вдома або в нас пустий холодильник.
Особистий простір - це святеЩе у часи пандемії ковіду запрошення в гості почали зникати. Хтось боявся вірусу, хтось настільки звикав бути у своєму замкнутому просторі, що не хотів бачити там гостей. Загалом, сучасне життя стало залишати людині все менше тиші та особистого простору.
Дім - це місце, де можна побути у власному режимі, у розтягнутих штанах та футболці, ні з ким не говорити, відпочити від соціальної активності. І запросити гостей у свою фортецю - це порушити свій спокій. Навіть найближчих друзів. Бо спокій і особистий простір - це те, чого в нас зараз дуже мало.
Не так як у всіхЩе одна причина - це страх показати своє житло. Квартира маленька, ремонту давно не було, посуд не такий, скатертина звичайна з ринку. У фільмах та соцмережах ми бачимо гарні кухні, красиві столи, місце в кімнаті, де усі можуть зібратися за гарним столом, зручні дивани. І це ставить планку "ідеального дому" надто високою.
Навіть, якщо ми впевнені, що друзі не чекають нічого особливого, все одно здається, що показувати внутрішню картинку вашого життя - не варто. І зізнаватися, що ні кавомашини, ні мініпічки у вас немає. Тому ми обираємо кафе, парки та інші нейтральні місця для зустрічі.
ВиснаженняВ Україні вже 4 рік йде війна і на фоні постійної фізичної втоми, психологічних негараздів, додалася соціальна втома та емоційне виснаження. Все важче стає прибрати, приготувати щось смачне, витримати цілий вечір змістовних розмов. А ще ж хочеться, щоб гостям було смачно, комфортно, затишно - людям з тривожністю з цим справитися дуже важко.
Брак часуУ кожного зараз є в житті не тільки робота та особисті стосунки. Є ще додаткові підробітки, волонтерство, а ще - соціальні проєкти, навчання. У вихідні інколи хочеться просто побути в тиші, а не збирати вдома гостей, накривати стіл.
Тому ми обираємо зустріч у кав'ярні на годинку-дві, а вільний час витрачаємо на відпочинок та інші речі. Оскільки для цього не потрібно продумувати меню, обирати музику або фільм, продумувати розваги.
Особиста закритістьОстанніми роками ми стали більш закритими - емоційно, психологічно. А запрошення додому - це відкритися іншим людям. Це показати не тільки, як ви живете, а й деякі власні таємниці. Бо дім - це не тільки кухня, килим або шафа, це - наші звички.
Тренд на мінімалізм і контрольВсе менше людей живуть у великих квартирах чи будинках, де можна влаштовувати застілля. А контроль над ситуацією легше тримати в кафе: розмова - і все, без прибирання після.
Вас може зацікавити:
- Які 11 речей непомітно руйнують життя зумерів - і вони цього не помічають
- Як розвити навичку слухати та чути - головну для гармонійного життя
- Ці 12 щоденних звичок допоможуть вам налаштувати ваш мозок на щастя
Під час написання матеріалу були використані джерела: Psychology Today, The Atlantic, The Cut, MindBodyGreen.
Останні новини
