Якість та сама, але з націнкою. Експерти розвіяли міф про бутильовану воду в магазинах

Бутильована питна вода, яка продається в магазинах під різними брендами, майже не відрізняється від якості води на розлив, яка нижча за вартістю.
Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна "Що ми п’ємо щодня? Екологи пояснили, що не так з водою в Україні".
Чому вода в пляшках дорожчаПитна негазована вода, яка продається в пляшках під різними брендами, за якістю приблизно така сама, що й вода на розлив, запевняє в коментарі РБК-Україна підприємець і віце-президент Української водної Асоціації Артем Шира.
"Вода в пляшках дорожча в основному за рахунок логістики та інших факторів, але якість самої води – приблизно така сама", – пояснює він.
Яка вода підходить для вживання щодняБлизько 80% питної води в Україні отримують із поверхневих джерел, які легко забруднюються та поступово виснажуються. Лише 20% припадає на підземні, значно безпечніші джерела.
Артезіанська вода з бюветів зазвичай чистіша . Але якщо можливості пити артезіанську воду з бювета немає і є можливість пити тільки воду з крана, краще її додатково доочистити , радить експерт.
За словами співрозмовника, водоканали в Києві та інших містах декларують, що вода з крана має пристойний склад і придатна до вживання. Але загалом для підтримки здоров'я всіх органів і систем краще перестрахуватися. Бо те, яку воду ми п'ємо, напряму впливає на стан здоров'я.
"Оптимально пити водопровідну, додатково доочищену воду. Бажано – за допомогою спеціальних фільтрів. І тоді ви можете не переживати, бо базово водопровідна вода вже якось очищена, в ній більш-менш щось перевірено. А якщо ви її доочистите, то можете спокійно і з задоволенням пити. Доочищувати питну воду варто всім, хто хоче жити трохи довше", – радить Артем Шира.
Ще один варіант — купувати доочищену воду, яку пропонують у пунктах розливу поблизу житлових будинків.
"Звісно, ідеальний варіант – пити воду зі швейцарських гір, але з доступних – це найкраще рішення: водопровідна вода після доочищення або вода з пункту розливу. В обох випадках вона буде кращою за ту, що тече з крана", – пояснює він.
Стало відомо, в яких регіонах України вода найнебезпечніша і чим її найбільше забруднюють.
Також експерти розповіли, що вода в Україні може бути забруднена добривами з полів, промисловими заводами і самими людьми. Іноді по вигляду і смаку води незрозуміло, чи придатна вона до вживання. Стало відомо, в які служби можна здати воду на аналіз.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на канал РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
