Україна підписала першу міжнародну конвенцію про ШІ та права людини

Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права. Це перший у світі міжнародний договір, який визначає принципи етичного впровадження та регулювання ШІ. Про це інформує пресслужба Мінцифри у четвер, 15 травня.
Документ у Страсбурзі підписали заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков та заступник генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берґе.
Конвенція встановлює чіткі правила для використання штучного інтелекту в публічному секторі. Основні принципи:
- повага до людської гідності й автономії;
- прозорість і підзвітність;
- недискримінація;
- захист приватності;
- надійність і безпека.
"ШІ вже стає частиною нашого життя - скоро він з’явиться в Дії та Мрії. Але перш ніж упроваджувати такі інновації, важливо визначити чіткі правила гри", - зазначили в Мінцифри.
Підписання конвенції є стратегічним кроком до розвитку безпечного й етичного ШІ в Україні. До документу вже приєдналися Велика Британія, США, Канада, Японія, Ізраїль, ЄС та ще понад 10 країн-членів Ради Європи.
Нагадаємо, у травні 2024 року Рада Європи повідомила про ухвалення першої конвенції щодо захисту прав людини і демократії в умовах розвитку технологій штучного інтелекту.
Названо кількість користувачів штучного інтелекту серед українців
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
