Неправомірні нарахування у платіжках: як вивести комунальників на чисту воду
zk.znaj.ua
Sat, 10 May 2025 19:10:00 +0300

Українці мають право виставити претензію у разі неправомірних нарахувань у платіжках чи надання їм неякісних комунальних послуг.
Як проводиться процедура, розповіли у Держпродспоживслужбі.
Якщо права споживача порушені при використанні оплачених комунальних послуг, слід задокументувати порушення та виставити претензію постачальнику цих послуг. Як проводиться процедура письмово зверніться до постачальника послуг та повідомте про порушення виконавець послуги або управитель багатоквартирного будинку зобовязані прибути на виклик споживача не пізніше ніж протягом доби після отримання претензії за результатами перевірки складається актпретензія у 2х примірниках.
Якщо упродовж 1 доби представник надавача послуг не зявився або відмовляється без обґрунтування від підписання актапретензії, то акт вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі, зазначивши свої адресу, ПІБ, підпис, йдеться у повідомленні. У такому разі актпретензія надсилається рекомендованим листом виконавцю послуги або управителю багатоквартирного будинку.
Якщо протягом 5 робочих днів не буде відповіді, то споживач має право направити скаргу до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання.
Раніше портал Знай повідомляв, чужі борги за комуналку можуть стати вашою проблемою адвокат пояснила, хто у зоні ризику.
Також наш портал інформував, комунальні борги накопичені у воєнний час чи можуть їх списати в майбутньому.
Крім того, ми писали, пенсійні рахунки блокують за несплату комуналки як зняти обмеження без погашення боргу.
Останні новини
