Вперше за десятиліття: У Кирилівській церкві лунатиме молитва українською мовою
glavcom.ua
Sat, 10 May 2025 13:32:09 +0300

У давній київській святині Кирилівській церкві, унікальному храмі часів Київської Русі, вперше за багато десятиліть лунатиме Божественна літургія українською мовою.
Про це повідомляє Главком з посиланням на ПЦУ.
11 травня Богослужіння о 900 ранку очолить Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Ця подія приурочена до четвертої неділі після Великодня.
Кирилівська церква, заснована ще у XII столітті, є другою за значенням столичною святинею часів Київської держави після Софії Київської.
Цей храм дивом зберігся майже у своєму первісному вигляді, переживши численні історичні випробування.
З 1994 року і до кінця січня 2025 року в Кирилівській церкві проводилися богослужіння Української православної церкви Московського патріархату.
Проте, як повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України, термін договору про безоплатне користування храмом з цією юрисдикцією закінчився 30 січня 2025 року.
Вдячні Богові, що дарував нам можливість, нашій помісній автокефальній Українській Православній Церкві, молитися в цій давній українській святині нашою рідною, українською мовою.
Слава Богу за все йдеться у повідомленні пресслужби ПЦУ.
Як зазначають у ПЦУ, усі охочі зможуть долучитися до цієї історичної молитви онлайн.
Трансляція богослужіння розпочнеться о 900 на офіційній фейсбуксторінці, сторінці Митрополита Епіфанія, а також на ютубканалі Православної Церкви України.
Нагадаємо, Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики планує отримати від Кабміну пояснення, чому Уряд у порушення тримісячного терміну, який був визначений парламентом, не ухвалив підзаконні акти, потрібні для реалізації норм закону про заборону Московської церкви закон 3894 Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій.
До слова, 76річний митрополит Тульчинський і Брацлавський УПЦ Московського патріархату Іонафан у миру Анатолій Єлецьких отримав вирок у вигляді пяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Згідно з постановою Верховного суду, цей вердикт набрав чинності і оскарженню не підлягає.
Останні новини
