ГУР показало морські дрононосці: нова зброя вже б’є по Криму і катерах РФ
www.rbc.ua
Fri, 09 May 2025 19:25:51 +0300
Головне управління розвідки використовує мінімум два різні типи морських безпілотників для проведення ударних операцій у Чорному морі.
Як повідомляє РБКУкраїна, нові дрони були показані у документальному фільмі Морський бій.
Епоха дронів.
ГУР активно формує флотилію морських безпілотників, важливою складовою якої стануть безекіпажні платформи, здатні запускати ударні дроникамікадзе.
Ці платформи призначені для ураження як наземних, так і маневрених надводних цілей.
У кадрах фільму показано два нові типи морських дронів, що конструктивно відрізняються від добре відомих ударних безпілотників Magura v5.
Один із них оснащено класичним човновим двигуном з лопатями замість водометного приводу й обладнано чотирма контейнерами для запуску FPVдронів.
Наша морська платформа несе від 500 до 3000 кілограмів озброєння різного типу повітряного, надводного, підводного.
Система використовує новітні технології, обєднані штучним інтелектом зразка НАТО, розповів розвідник групи спецпризначення.
Нова модель дронів Інша, наразі безіменна, модель морського дрононосця зявилася лише на кадрах невисокої якості, де можна розгледіти кардинально іншу форму корпусу та наявність пускової установки для чотирьох ударних дронів літакового типу.
Ймовірно, саме цей апарат неодноразово застосовувався підрозділом Prymary ГУР МО для доставки засобів ураження до узбережжя Криму.
У квітні він вразив кілька російських бойових катерів та зенітний ракетний комплекс ТорМ2 в акваторії окупованого півострова.
Обидві платформи оснащені антенами супутникового звязку Starlink, що суттєво розширює радіус дії морських дронів завдяки стабільному інтернетзєднанню.
Як керують морськими дронами Окрім безпілотників, розвідники вперше продемонстрували станцію управління морською платформою.
Вона оснащена операторським кріслом, а також органами керування, зокрема важелем регулювання швидкості та штурвалом, схожим на авіаційний.
На штурвалі розташовані кілька кнопок, одна з яких, ймовірно, відповідає за керування носовим креном безекіпажного судна.
Зображення з денних і нічних камер виводяться в окуляри доповненої реальності оператора, а також дублюються на моніторі позаду ймовірно, для відстеження ситуації іншими офіцерами на пункті управління.
Застосування окулярів доповненої реальності замість традиційних моніторів дозволило оператору отримувати обєднане зображення з кількох камер у цілісну панораму з широким полем зору.
Окрім цього, в поле зору також виводиться картинка з тепловізора, розміщеного в носовій частині дрона, та камер, встановлених на кормі.
Як зазначають розвідники, поява дрононосців відкрила нові можливості не лише для точкового ураження наземних обєктів, а й для забезпечення повітряного прикриття під час масштабних морських операцій.
Це особливо важливо, враховуючи активну діяльність спецпідрозділів ГУР, які здійснюють рейди та висадки диверсійних груп у тилу противника в акваторії Чорного моря.
Збиття двох російських літаків Су30 у Чорному морі Нагадаємо, нещодавно українські військові збили два російських Су30 у Чорному морі.
Як розповів керівник ГУР Кирил Буданов, щоб збити два Су30 ГУР використовувало три безпілотні катери Magura V7.
Нагадаємо, 2 травня ГУР збило російський літак Су30 неподалік Новоросійська.
Пізніше президент України Володимир Зеленський заявив, що було збито два російські літаки.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
