Довічне ув’язнення. Трибуналу над Путіним бути
ua.korrespondent.net
Fri, 09 May 2025 19:01:00 +0300

Широка коаліція країн підтримала створення спеціального трибуналу щодо злочинів Росії проти України.
Таке рішення було затверджено у Львові 9 травня.
Підписали його представники майже 40 європейських та неєвропейських країн, а також делегати інституцій ЄС та Ради Європи.
Водночас, на зустрічі були відсутні посланці Сполучених Штатів, які брали активну участь у дискусіях щодо трибуналу за часів адміністрації Байдена, але змінили думку за часів Дональда Трампа.
Покарання, включаючи довічне увязнення Статут, узгоджений коаліцією, передбачає створення трибуналу з нуля, завданням якого буде розслідування та переслідування одного конкретного злочину злочину агресії Росії проти України.
На відміну від воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, які застосовуються до осіб, що вчиняють ці звірства, злочин агресії це злочин проти лідерства, який стосується людей, які зрештою відповідають за контроль над державоюагресором.
На практиці це охоплюватиме так звану трійку лідерів Росії президента, премєрміністра та міністра закордонних справ разом із високопоставленими військовими командирами, які контролювали напад на суверенітет та територіальну цілісність України.
Таким чином створений трибунал в першу чергу переслідуватиме Володимира Путіна.
Він також матиме право накладати суворі покарання, включаючи довічне увязнення, коли це виправдано надзвичайною тяжкістю, конфіскацію особистого майна та грошові штрафи.
Після сьогоднішнього схвалення правові тексти пройдуть офіційне голосування в Раді Європи.
Трибунал буде запущено наступного тижня в Люксембурзі, де відбудеться засідання Ради міністрів Ради Європи, де міністр закордонних справ України висуне офіційні вимоги, повідомив міністр закордонних справ Люксембургу Ксавє Беттель Правові обмеження Однак на спеціальний трибунал очікують значні перешкоди.
Так, прокурорам буде дозволено проводити судові розгляди заочно, тобто без фізичної присутності підсудного, якого натомість може представляти адвокат.
Але найголовніше, що Путін залишатиметься недоторканим, поки він перебуває при владі.
Прокурор може висунути обвинувальний акт проти президента РФ, премєрміністра Михайла Мішустіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова за злочин агресії, але провадження буде у призупиненому режимі, доки хтось із обвинувачених не піде у відставку.
Повноцінний судовий розгляд буде лише Після того, як вони залишать посаду.
Заочний суд може проводитися для осіб, які не входять до трійки та підпадають під дію злочину агресії.
За оцінками експертів, це від 20 до 30 російських військових командирів.
Зокрема, начальник Генерального штабу Збройних сил Росії Валерій Герасимов командувач ВПС Росії Сергій Кобилаш колишній міністр оборони та нинішній секретар Ради Безпеки Сергій Шойгу.
На всіх з них видано ордери на арешт Міжнародним кримінальним судом.
Спеціальний трибунал має на меті заповнити прогалину, що залишилася після провадження МКС, який має компетенцію переслідувати злочин агресії, але лише тоді, коли злочин скоєно державоюучасницею.
Росія не підписала Римський статут.
Крім того, Росія може використовувати своє право вето в Раді Безпеки ООН, щоб блокувати будьякі міжнародні судові процеси.
Як і МКС, очікується, що новий суд буде розташований у Гаазі після того, як уряд Нідерландів виявив зацікавленість у розміщенні цього органу, який утримуватиметься за рахунок коштів, що виплачуються всіма країнамиучасницями, ЄС та Радою Європи.
Призначення прокурорів та суддів здійснюватиметься незалежною групою експертів.
Реакція Москви Російські журналісти попросили коментар у речника Кремля Дмитра Пєскова щодо створення спеціального трибуналу для розслідування злочину російської агресії.
Ні.
Ми не будемо на це відповідати, коротко відповів він.
Зазначимо, Європа активно привітала ідею створення спеціального трибуналу для Путіна як прорив у багаторічному пошуку відповідальності для нього, але відсутність на зустрічі представників США поглибила розрив між Вашингтоном та ЄС.
Призупинення участі США у процесі створення трибуналу одна з приблизно десятка важливих поступок, які нова адміністрація США зробила Путіну.
Я не побачив жодної поступки з боку Путіна, і сподіваюся, що президент Трамп, будучи таким відомим переговорником зробить правильний висновок, заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
Загалом, у Брюсселі чиновники все ще сподіваються, що Білий дім врештірешт змінить свою думку та приєднається до ініціативи, яка залишатиметься відкритою для будьякої країни, яка бажає взяти участь.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
