Вчені розробили технологію 3D-друку всередині тіла за допомогою звуку
ua.korrespondent.net
Fri, 09 May 2025 18:50:00 +0300

Команда дослідників під керівництвом Каліфорнійського технологічного інституту створила метод 3Dдруку полімерів безпосередньо всередині живого організму.
Попередні методи друку в тілі використовували інфрачервоне світло, яке має обмежену глибину проникнення, лише трохи нижче шкіри.
Нова технологія, названа DIS, дозволяє локалізовано підвищити температуру в обраній ділянці організму на 5C, щоб активувати процес полімеризації звязування молекул у тривимірну структуру.
Для цього вчені застосували ліпосоми маленькі жирові капсули, які заповнили спеціальними агентами для зшивання полімерів.
Коли ультразвук підігріває потрібну зону, ліпосоми вивільняють агент, і в цьому місці відбувається друк.
До складу інєкції також входять мономери, контрастна речовина для візуалізації та корисне навантаження таке як, наприклад, ліки або клітини.
Ультразвукові зображення дозволяють точно відслідковувати, де саме відбувається друк, оскільки в мить полімеризації змінюється контрастність зображення завдяки використаним газовим капсулам з бактерій.
Метод уже випробували на мишах полімери з хіміотерапевтичним препаратом доксорубіцином друкували поблизу пухлини сечового міхура.
У результаті спостерігалося суттєво більше загибелі ракових клітин у порівнянні зі звичайною інєкцією ліків.
Технологія дозволяє не лише друкувати гелі для доставки препаратів і клітин, а й створювати провідні полімери для моніторингу життєвих функцій, наприклад, як в електрокардіограмах.
У майбутньому вчені планують удосконалити DISP за допомогою штучного інтелекту, що дозволить автономно друкувати в русі наприклад, усередині серця, яке бється.
Наступним кроком є випробування на великих тваринах, а в подальшому, можливо, і на людях.
Дослідження опубліковано в журналі Science.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені розробили екологічний метод розщеплення пластику.
Вчені створили першу екологічну технологію нанесення срібла в електроніці Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
