Що українці думають про угоду зі США: опитування
www.rbc.ua
Wed, 07 May 2025 14:16:52 +0300

Станом на початок травня поточного року 47 опитаних українців мають скоріше позитивні очікування від підписання угоди про корисні копалини зі США.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на результати соціологічного опитування КМІС.
У той час 22 респондентів очікують на негативний вплив цієї угоди, а 19 відповіли, що підписання угоди ніяк не вплине на Україну.
Решта 12 не змогли визначитися з відповіддю.
За даними соціологів, наразі баланс позитивнихнегативних очікувань становить 25 тобто переважають позитивні очікування.
У розрізі регіонів, найбільше позитивних очікувань від угоди зафіксовано в центрі 52 та на півдні країни 50.
На заході та сході таких очікувань трохи менше 43 та 33 відповідно. Опитування Київського міжнародного інституту соціології КМІС проводилось з 2 травня методом телефонних інтервю за всеукраїнською вибіркою дорослих громадян, які проживають на підконтрольній уряду України території.
Польовий етап опитування має тривати до середини травня 2025 року, але станом на 6 травня було проведено 561 інтервю.
Цієї кількості достатньо для розуміння попередніх результатів з урахуванням похибки, яка становить 5,4 при довірчій імовірності 95 та дизайнефекті 1,3і за досвідом КМІС остаточні результати принципово відрізнятися не будуть.
Україна і США підписали угоду про надра У ніч на 1 травня, Україна та США уклали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відновлення, а також про співпрацю у сфері критично важливих корисних копалин.
Фонд буде спільною ініціативою двох держав із рівним розподілом участі 50/50.
Кошти фонду інвестуватимуть в Україну у видобуток корисних копалин, нафту, газ, інфраструктурні та переробні проєкти.
Повний контроль над надрами та ресурсами залишається за Україною, як і право визначати умови використання національних ресурсів.
2 травня Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, який необхідний для запуску спільного зі США інвестиційного фонду.
А днями Комітет Верховної Ради з питань міжнародної політики підтримав ратифікацію за основу та в цілому угоди між Україною та Сполученими Штатами.
Наступним кроком стане ратифікація документа в сесійній залі парламенту, що відкриє шлях до практичної реалізації домовленостей.
Це очікується у четвер, 8 травня.
В українському уряді зазначають, що документ узгоджується з національним законодавством і не суперечить жодним міжнародним зобовязанням України.
Там також заявили, що угода стане сигналом і для інших світових гравців, що з Україною надійно співпрацювати довгостроково на десятиліття.
Детальніше про угоду читайте у матеріалі РБКУкраїна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
