Дві релігійні громади Києва порвали з Москвою та приєдналися до ПЦУ
glavcom.ua
Wed, 07 May 2025 13:35:00 +0300

Дві релігійні громади столиці на загальних зборах ухвалили рішення змінити канонічну приналежність, вийти зпід юрисдикції московського патріархату та приєднатися до Православної Церкви України.
Про це повідомляє Главком із посиланням на заяву депутатки Київради, голови постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторії Мухи.
За словами депутатки, йдеться про такі оелігійні громади Парафія Святої мучениці Параскеви Київської єпархії Української Православної Церкви Православної Церкви України у Дніпровському районі Києва СпасоПреображенська парафія Київської єпархії Української Православної Церкви Православної Церкви України у Голосіївському районі Києва.
Вікторія Муха зазначила, що відповідні зміни до статутів обох релігійних громад вже офіційно зареєстровані. Нагадаємо, за три роки повномасштабного вторгнення лише чотири релігійні громади в Києві змінили канонічну приналежність і перейшли з Московського патріархату до Православної церкви.
Варто зазначити, що усі переходи від УПЦ МП до ПЦУ відбулись у 2023 році.
У 2024 році жодна з громад не перейшла до ПЦУ. Тим часом серед близько 1300 релігійних обєднань та організацій у столиці 313 Української православної церкви, що прибрали приставку Московського патріархату, включаючи 267 громад, 14 монастирів та три вищі духовні навчальні заклади, продовжують діяти.
Для порівняння у ПЦУ ці цифри менші 241 організації, включаючи 192 громади, 10 монастирів та три вищі духовні навчальні заклади.
Як відомо, у 2024 році президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт 8371 щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, що мають керівний центр у державі, яка здійснює збройну агресію проти України.
Закон передбачає, що релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією.
Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті ДЕСС.
Якщо комісія зафіксує порушення, Держслужба видасть припис церкві на виправлення ситуації.
Протягом 30 днів з дня отримання припису релігійна організація зобовязана усунути порушення та надіслати до ДЕСС звіт з відповідними доказами.
Разом зі звітом можуть подаватися заперечення щодо встановлених ознак афілійованості.
Встановлений строк подання звіту може бути продовжений, але не більш як на 60 днів.
Останні новини
