Напруга між Індією та Пакистаном: Нью-Делі запускає гідропроєкти в Кашмірі
glavcom.ua
Mon, 05 May 2025 12:22:22 +0300

Індія розпочала роботи з розширення місткості водосховищ на двох гідроелектростанціях у Гімалайському регіоні Кашміру.
Це сталося після нової хвилі напруженості з Пакистаном, що призвела до призупинення угоди про розподіл водних ресурсів.
Про це повідомляє Главком з посиланням на Reuters.
Як зазначає видання, ці роботи є першими реальними кроками Індії до виходу за межі домовленостей, передбачених Індуським водним договором, що залишався незмінним з 1960 року, незважаючи на три війни та численні конфлікти між ядерними суперниками.
Минулого місяця НьюДелі призупинив угоду, яка забезпечує водопостачання 80 пакистанських ферм, після нападу в Кашмірі, внаслідок якого загинули 26 осіб.
Двоє з трьох нападників були ідентифіковані як пакистанці.
Ісламабад пригрозив міжнародними юридичними заходами через призупинення договору, заперечив будьяку причетність до атаки та попередив Будьяка спроба зупинити або перенаправити потік води, що належить Пакистану ...
буде розцінена як акт війни.
Як повідомили у виданні, процес промивання водосховищ для видалення осаду розпочався у четвер і здійснюється найбільшою індійською гідроенергетичною компанією державною NHPC Ltd NHPC.NS, а також владою федеральної території Джамму і Кашмір.
Такі роботи можуть не загрожувати у короткостроковій перспективі Пакистану, але ситуація може змінитися, якщо інші проекти ініціюють подібні заходи.
У регіоні реалізується понад півдесятка подібних проєктів.
Індія не повідомила Пакистан про роботи на гідроелектростанціях Салал і Багліхар, які проводяться вперше з моменту їхнього будівництва у 1987 та 2008/09 роках відповідно.
Договір раніше блокував такі дії.
З моменту здобуття незалежності від британського колоніального правління у 1947 році Індія та Пакистан провели дві зі своїх трьох воєн через Кашмір, а також численні короткі конфлікти.
Це перший випадок проведення такого заходу, що сприятиме ефективнішій генерації електроенергії та запобігатиме пошкодженню турбін, пише Reuters з посиланням на анонімні джерела.
Нам також дали розпорядження відкрити регульовані шлюзи для очищення, що ми й зробили з 1 травня, зазначає Reuters з посиланням на анонімні джерела.
Мешканці берегів річки Ченаб на індійській стороні Кашміру помітили, що з дамб Салал і Багліхар вода почала скидатися з четверга по суботу.
Нагадаємо, Індія зупинила потік води через дамбу Багліхар на річці Ченаб на кордоні з Пакистаном і планує аналогічні заходи на дамбі Кішанганга на річці Джелум.
Останні новини
