Головна брехня про мікрохвильовку, в яку вірять усі
www.rbc.ua
Mon, 05 May 2025 10:12:47 +0300
Мікрохвильовка таємничий помічник на кухні Розкриваємо правду про страшні хвилі, які насправді є тими ж, що й у наших телефонах та телевізорах.
Про головну брехню про мікрохвильовку, в яку досі вірить багато хто, розповідає РБКУкраїна проект Styler з посиланням на допис тренера Віктора Мандзяка у Facebook.
Як підігріває їжу мікрохвильовка Отже, в мікрохвильовці дійсно немає ні дров, ні газового пальника.
То як же вона нагріває нашу їжу Відповідь проста електромагнітними хвилями.
Без цих самих електромагнітних хвиль були б неможливі наші звичні мобільні телефони, радіо та телебачення.
Мікрохвильова піч генерує електромагнітну енергію, яка проникає в їжу та змушує її молекули рухатися з неймовірною швидкістю.
Під дією електромагнітних хвиль молекули води, жирів та цукрів у вашій страві буквально божеволіють.
Вони починають інтенсивно вібрувати, налітати одна на одну з шаленою швидкістю, тертися, штовхатися і саме це інтенсивне молекулярне зіткнення призводить до виділення тепла, пише Мандзяк.
Саме тому продукти з високим вмістом води, такі як супи чи молоко, нагріваються в мікрохвильовці дуже швидко.
До речі, про молоко будьте уважні, адже саме молекули води роблять його таким чутливим до мікрохвиль, і воно може миттєво втекти з чашки, залишаючи вам не лише втрачений сніданок, а й необхідність відмивати нутрощі пекельної машини. Але замисліться якщо ми спокійно спимо поруч із нашими смартфонами, годинами дивимося телевізор, невже боятися мікрохвильовки це логічно Адже принцип дії в усіх цих приладах схожий використання електромагнітних хвиль. Чи втрачаються вітаміни при нагріванні Що ж до якості їжі, то під впливом мікрохвиль вона анітрохи не страждає.
Втрата вітамінів відбувається в тій самій мірі, що й при інших методах термічної обробки варінні, смаженні, запіканні. І ці втрати далеко не такі катастрофічні, як звикли драматизувати прихильники правильного харчування.
Насправді, мікрохвильова піч у багатьох випадках навіть полегшує роботу нашому шлунковокишковому тракту, подібно до варіння чи смаження.
Термічна обробка робить їжу мякшою та легшою для перетравлення.
І, зрештою, як і традиційні методи приготування, мікрохвильовка робить їжу смачнішою.
Тож чи варто відмовлятися від цього безперечного блага цивілізації Звісно, існують певні правила користування мікрохвильовою піччю, яких слід дотримуватися не використовувати металевий посуд, не нагрівати герметично закриті контейнери, перемішувати їжу для рівномірного прогрівання.
Але ці запобіжні заходи стосуються безпеки використання приладу, а не якості приготованої їжі.
Вас може зацікавити Три звички зі школи, які спрогнозують вашу вагу в майбутньому 8 популярних продуктів, про які вам брешуть топ5 продуктів, які шкодять вашому здоровю
Останні новини
