Чому закон «про заборону РПЦ в Україні» не працює. Глава Держслужби зі свободи совісті назвав причину
glavcom.ua
Thu, 01 May 2025 10:25:15 +0300

Уряд не ухвалив необхідні підзаконні акти для того, аби закон про заборону Московської церкви запрацював.
Без них Держслужба з етнополітики і свободи совісті ДЕСС не може розпочати роботу з визначення звязків релігійних громад із РПЦ.
Про це йдеться в матеріалі Главкома Закон про заборону Московської церкви а віз і нині там.
Хто саботує процес.
Упродовж трьох місяців з дня публікації закону Кабмін мав ухвалити необхідні підзаконні акти задля його виконання.
ДЕСС розробила проєкт постанови Кабінету міністрів Про затвердження порядку проведення дослідження наявності ознак афілійованості релігійної організації з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена.
Він перебуває на розгляді уряду.
Зазначимо, закон було ухвалено 20 серпня минулого року, а підписано президентом 24 серпня. Після прийняття урядом цієї постанови ДЕСС матиме можливість проводити дослідження та встановлювати, чи є певна релігійна організація афілійованою з РПЦ, послідовно формувати перелік релігійних організацій, афілійованих з РПЦ, та відповідно володіти інформацією про кількість таких релігійних організацій.
Очільник ДЕСС Віктор Єленський запевнив, що усі нормативноправові акти, які має прийняти Кабмін, пройшли міжвідомче погодження, експертизи Мінюсту, Національного агентства із запобігання корупції НАЗК і будуть ухвалені.
Процес гальмується через один нормативноправовий акт, який ще проходить узгодження, він стосується майна.
Це корупціогенна тема, яка викликає зауваження НАЗК, зазначив Єленський.
Йдеться про чіткий перелік підстав, за яких не можна передавати культове майно.
Національне агентство із запобігання корупції має низку питань до ДЕЕС і законотворців, які ухвалили закон і готували проєкт постанови Кабміну.
Серед них нечіткий правовий механізм ведення обліку обєктів державного або комунального майна, яке є культовим майном, що сприяє реалізації дискреційних повноважень посадових осіб тобто повноважень, які посадовець сам визначає як здійснювати у межах закону уповноваженого органу управління у непрозорий спосіб відсутність завершеної та прозорої процедури прийняття рішень щодо передачі в користування позичку культового майна, яке належить до державної чи комунальної власності, що створює умови для корупційних зловживань.
НАЗК закликає визначити вимоги до ведення обліку обєктів державного або комунального майна, яке є культовим майном, механізм оприлюднення інформації про обєкти, а також передбачити ведення відповідного обліку в електронній формі.
Нагадаємо, з моменту ухвалення закону про заборону Московської церкви 20 травня 2025 року мине девять місяців.
Що ж буде після того, як відведені девять місяців сплинуть Детальніше про це читайте у матеріалі Закон про заборону Московської церкви а віз і нині там.
Хто саботує процес.
Як повідомлялося, Кремль визначив нових представників Російської православної церкви, відповідальних за просування ворожих наративів в Україні.
До слова, Служба безпеки зібрала доказову базу на 14 високопоставлених російських кліриків, які поширюють кремлівський режим на тимчасово окупованих територіях України.
Останні новини
