Історична угода: в США пояснили, що сигналізує Росії підписаний з Україною договір
www.rbc.ua
Thu, 01 May 2025 01:50:29 +0300

Міністр фінансів США Скотт Бессент назвав підписаний з Україною договір щодо створення спільного Інвестиційного фонду реконструкції історичною угодою про економічне партнерство між країнами.
Про це передає РБКУкраїна з посиланням на Мінфін США.
Американський міністр у своїй заяві оголосив, що 30 квітня США та Україна підписали угоду про створення Американськоукраїнського інвестиційного фонду реконструкції.
Йдеться про так звану угоду про надра.
Прискорення відновлення України На знак визнання значної фінансової та матеріальної підтримки, яку народ Сполучених Штатів надав обороні України після повномасштабного вторгнення Росії, це економічне партнерство дозволяє нашим двом країнам співпрацювати та інвестувати разом, щоб наші спільні активи, таланти та можливості могли прискорити економічне відновлення України, розповів Бессент.
За його словами, під керівництвом президента США Дональда Трампа американський Мінфін та Міжнародна фінансова корпорація розвитку США DFC працюватимуть разом з урядом України, щоб завершити програмне управління та просувати це важливе партнерство.
Завдяки невтомним зусиллям президента Трампа щодо забезпечення тривалого миру, я радий оголосити про підписання сьогоднішньої історичної угоди про економічне партнерство між Сполученими Штатами та Україною, яка засновує Інвестиційний фонд відновлення США та України, розповів Бессент.
Угода між Україною та США сигнал Росії Він нагадав слова Трампа про відданість з боку Штатів сприянню припиненню цієї жорстокої та безглуздої війни.
Ця угода чітко сигналізує Росії про те, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, зосередженому на вільній, суверенній і процвітаючій Україні в довгостроковій перспективі.
Президент Трамп передбачив це партнерство між американським і українським народом, щоб продемонструвати відданість обох сторін тривалому миру та процвітанню в Україні, йдеться в заяві американського міністра.
Також Бессент додав для ясності, що ані державі, ані особі, яка фінансувала чи постачала російську військову машину буде дозволено отримати вигоду від відновлення України.
І Сполучені Штати, і уряд України сподіваються на швидке запровадження цього історичного економічного партнерства як для українського, так і для американського народу, резюмував глава Мінфіну США.
Україна та США підписали угоду про надра Як повідомлялося раніше, у ніч проти 1 травня міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що Київ та Вашингтон підписали угоду про економічну співпрацю угоду про надра про Угоду щодо створення Інвестиційного фонду відбудови СШАУкраїна.
Під документом поставили підписи вона та глава Мінфіну США Скотт Бессент.
Свириденко тезово окреслила ключові положення угоди повна власність і контроль залишаються за Україною рівноправне партнерство національна власність захищена жодних боргів з боку України відповідність євроінтеграційного курсу України фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій Точкові законодавчі зміни США допоможуть залучати додаткові інвестиції і технології угода надає податкові гарантії.
Незадовго до інформації про підписання відповідного документу премєрміністра України Денис Шмигаль заявив, що уряд ухвалив рішення, які необхідні для підписання угоди з США про створення Інвестиційного фонду відбудови в рамках майбутнього договору про природні ресурси.
Також Шмигаль зазначив, що Інвестиційний фонд буде наповнюватися внесками Штатів та України.
Прибутки Фонду будуть реінвестуватись виключно в Україну.
Детальніше про ситуацію навколо підписання угоди між Україною та США читайте в нашому окремому матеріалі за цим посиланням.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
