Угода про надра під загрозою зриву - FT
ua.korrespondent.net
Wed, 30 Apr 2025 19:39:00 +0300

Угода між США та Україною щодо використання рідкісноземельних металів постала перед перешкодою в останній момент, коли сторони вже були готові до підписання рамкового документа.
Про це повідомляє Financial Times у середу, 30 квітня.
Перша віцепремєрміністерка Юлія Свириденко у середу вирушила до Вашингтона для підписання угоди з міністром фінансів США Скоттом Бессентом.
Перед цим сторони проводили багатогодинні нічні переговори.
Угода передбачає, що США та Україна шляхом розвитку українських природних ресурсів і створення спільного інвестиційного фонду намагатимуться створити умови для збільшення інвестицій у видобуток, енергетику та повязані технології в Україні.
Відповідний документ опинився в розпорядженні Financial Times.
Однак під час польоту Свириденко до США, команда Бессента передала, що вона має бути готова підписати всі документи або повертатися додому, повідомили троє обізнаних осіб.
США наполягають на одночасному підписанні одразу трьох документів рамкової угоди, окремої детальної угоди про інвестиційний фонд і третього технічного документа.
Один зі співрозмовників, знайомий із позицією США, зазначив, що Україна намагалася переглянути умови, погоджені на вихідних, і що Свириденко попереджали не летіти до США, доки всі умови не будуть остаточно узгоджені.
Проблемними моментами, за словами джерела, залишаються питання управління фондом, механізм прозорості та простежуваність коштів.
Водночас, якщо Україна погодиться на первісні умови, угода все ще може бути підписана вже в середу.
Водночас за словами одного з посадовців, Україна не може підписати всі документи в середу, оскільки угода про інвестфонд потребує ратифікації парламентом.
Рамкова угода не містить прямих гарантій безпеки від США, на які розраховував Київ.
Разом з тим, у документі мовиться, що ця угода є виразом ширшої довгострокової стратегічної співпраці і відчутним свідченням підтримки США безпеки, добробуту, відновлення та інтеграції України у світові економічні структури.
Раніше Україна та США підписали меморандум про наміри укласти угоду щодо інвестиційного фонду для розвитку українських природних ресурсів і енергетичних активів.
Згідно з новою редакцією документа, після набуття угодою чинності будьяка нова військова допомога США включно з постачанням озброєння, боєприпасів, технологій або підготовкою зараховуватиметься як внесок США у фонд.
Нагадаємо,раніше стало відомо, що Україна і США можуть підписати угоду про корисні копалини протягом найближчої доби.
Згодом в ОП заявили, що у разі підписання угоди про корисні копалини між США та Україною американський лідер Дональд Трамп навряд чи вийде з переговорів щодо завершення війни.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
