Китай захопив спірний риф біля найважливішого форпосту Філіппін
www.rbc.ua
Sat, 26 Apr 2025 22:39:44 +0300

Китайська армія висадилася на безлюдний спірний риф СендіКей у ПівденноКитайському морі.
Він розташований за кілька кілометрів від найважливішого військового форпосту Філіппін на острові Тіту.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Financial Times.
Китайське телебачення оголосило сьогодні, що цього місяця берегова охорона Китаю здійснила морський контроль і реалізувала суверенну юрисдикцію над спірним рифом СендіКей.
Зокрема, офіцери берегової охорони розгорнули китайський прапор, проголосивши суверенітет над рифом у районі островів Спратлі.
Китайське телебачення також опублікувало відповідне фото.
Як зазначає FT, це перший випадок за багато років, коли Пекін, який претендує практично на все ПівденноКитайське море, офіційно встановив свій прапор на ще незайнятій території.
Захоплення рифу відбулося на тлі спільних навчань Філіппін і США під назвою Balikatan найбільших щорічних військових маневрів, які почнуться наступного тижня та будуть проходити поблизу островів Спратлі.
Чому важливий СендіКей СендіКей це всього лише піщана мілина площею трохи більше 200 квадратних метрів, зауважує FT.
Але він має стратегічне значення для Китаю, адже міжнародне право надає йому 12мильну територіальну зону навколо рифу.
Ця зона перекривається з островом Тіту у ПівденноКитайському морі, який Філіппіни використовують для спостереження за китайською активністю в регіоні.
Фото острів Тіту, де знаходиться форпост філліпінської армії maps.google.com Філіппінська берегова охорона діє на військовій базі на острові Тіту з кінця 2023 року.
Наразі там модернізують злітнопосадкову смугу та іншу інфраструктуру.
Як зазначає FT, це частина стратегії підвищення придатності рифів для протидії агресивній політиці Китаю.
Конфлікти між Китаєм і Філіппінами Конфлікти між Пекіном та Манілою в ПівденноКитайському морі тривають багато років через територіальні претензії на стратегічно важливі рифи та острови.
Китай заявляє про суверенітет майже над усім ПівденноКитайським морем, але його претензія суперечить міжнародному морському праву.
У 2016 році Постійний арбітражний суд у Гаазі визнав китайські претензії незаконними та підтвердив права Філіппін на частину морських територій.
Однак Пекін відмовився визнати це рішення.
Напруга між Китаєм та Філіппінами періодично загострюється через інциденти за участі китайської берегової охорони та філіппінських патрулів, а також через спроби блокування доступу до спірних районів.
Минулого року Пекін та Маніла сперечалися за іншу спірну ділянку в ПівденноКитайському морі Другу мілину Томаса, яка офіційно входить до виключної економічної зони Філіппін.
Однак у липні 2024 року сторони досягли угоди, яка, як вони сподівалися, покладе край конфлікту.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
