Електромобіль і вода: що буде, якщо заїхати в калюжу на "електричці"
www.rbc.ua
Sat, 26 Apr 2025 08:20:55 +0300

Про те, що електрика і вода несумісні, ми затямили ще в школі.
Але не всім зрозуміло, яким чином електромобілі наших днів уживаються з дощовою погодою Про те, що буде, якщо електромобіль пірне в калюжу, читайте в матеріалі РБКУкраїна.
Напруга порядку 400 до 450 вольт, яку граючись видає тягова батарея сучасного електромобіля, небезпечна для людини за усіма канонами електротехніки навіть за сухого середовища, навіть за наявності заземлення, навіть у теплому приміщенні.
То що казати про потужний запас енергії, який рухається просто неба, скажімо, під час дощу, коли вода і знизу, і зверху, і посередині Як захищають батарею електромобіля Певно, власникам батарейних машин цікаво дізнатись, що саме з батареї конструктори зазвичай починають проектувати нову модель.
Точніше, до уваги в першу чергу береться місце розташування акумулятора.
Що і не дивно вона дуже важка, вона дорога, вона може замкнути, вона вразлива до струсів і механічних ушкоджень.
Відтак, батарею намагаються захистити від усіх можливих негараздів, і мається на увазі захист як механічний їй шукають найбільш захищені зони кузову, так і вологи.
А значить, конструктори герметизують і корпус батареї, і усі кабельні виводи з нього.
Але це не значить, що того достатньо, щоб перетворити електромобіль на підводного човна, і слід відрізняти проїзди калюжами від затоплення машини.
Адже перше це коли агрегати машини зрошуються краплинами води або короткочасно занурюються у воду, а затоплення це тривале, скажімо, більше чверті години перебування машини у воді з рівнем вище маточин коліс або порогів кузову.
В другому випадку ситуацію ускладнює певний тиск, який створює стовп води на ущільнення електромережі.
Так само буває важливим контраст температур батареї і забортної води коли внутрішній обєм акумулятора різко охолоджується, до нього через ущільнення може затягнути вологу.
Також проти автовласника грає час, який має у своєму розпорядженні вода для подолання опору ущільнень і проникнення скрізь них.
Що буде, якщо намочити електромобіль Так, електромобілі бувають різні, але на щастя, всі вони побудовані за одними ж тими самими канонами електротехніки і правилами безпеки.
Тому поведінка їхнього електрообладнання в ускладнених умовах має бути однаковою принаймні, якщо говорити про справні екземпляри.
Якщо електромобіль затопить водою, він не вдарить людину струмом Якщо їздити по калюжах, електромобіль і люди у ньому не постраждають Якщо мити електромобіль на автомийці, нічого страшного не станеться.
Проте не варто поливати струменем високого тиску підкапотний простір і зону, де видно електронні та електричні блоки електромобіля.
Якщо електромобіль буде хоча б частково затоплено, він може зазнати пошкоджень.
Власне, таких самих, як і бензинова чи дизельна машина окисляться контакти проводки, відмовлять електроприлади, запліснявіє інтерєр Якщо машина довго перебуватиме затопленою, герметичність батареї може порушитися.
Відтак, відразу чи трохи пізніше може статись коротке замкнення, вихід з ладу батареї та бортової мережі Коротко Майте на увазі, що з точки зору водостійкості не можна порівнювати електромобіль, який місяць тому виїхав з салону і електромобіль з пробігом у сто тисяч кілометрів, з великим ДТП і відновлювальним ремонтом за плечима.
В електрички другої категорії набагато більше шансів отримати проблеми після великого чи маленького купання.
Хоча треба розуміти, що за умови постійного кваліфікованого обслуговування або, скажімо, після якісного ремонту і немолодий електромобіль цілком може залишатись у заводських кондиціях.
При підготовці статті були використані матеріали Autogeek та Motor.
Нещодавно РБКУкраїна розповідало, як неправильний бензин впливає на автомобіль та як виправити ситуацію.
Останні новини
