Найпотужніший телескоп у світі показав Сонце з небаченою чіткістю
ua.korrespondent.net
Fri, 25 Apr 2025 09:42:00 +0300

На Гаваях, на висоті понад 3 тисячі метрів над рівнем моря, на вершині вулкана Халеакала встановили найбільший і найпотужніший у світі сонячний телескоп Daniel K.
Inouye Solar Telescope DKIST.
Завдяки йому науковці отримали одне з найчіткіших зображень поверхні Сонця за всю історію астрономії, повідомляє Popular Science.
У кадрі велика сонячна пляма, розміром із Швейцарію приблизно 40 тисяч км, де видно найдрібніші магнітні структури.
Фото зроблене у видимому світлі з довжиною хвилі 588,9 нм у відомій лінії натрію NaD, що дозволяє побачити виняткові деталі.
Кожен піксель відповідає лише 10 км на поверхні зірки Сонячні плями є зонами надпотужних магнітних полів, що блокують вихід гарячої плазми.
Їхня активність часто супроводжується сонячними спалахами та викидами корональної маси явищами, які можуть спричиняти серйозні збої в роботі супутників, GPS та електромереж на Землі.
Телескоп DKIST це справжній гігант його серце займає два поверхи та важить понад 5 тонн.
Розробка тривала понад 15 років у Німеччині, а встановлення на Гаваях кілька місяців.
За словами директора Національної сонячної обсерваторії Крістофа Келлера, головна мета телескопа глибше розуміння фізики Сонця як головного джерела космічної погоди.
Цьому сприяє надсучасний інструмент VTF видимий тюнерфільтр, який дозволяє з рекордною точністю вимірювати магнітні поля, температуру, тиск і швидкість потоків на Сонці.
Це відкриває нові горизонти для прогнозування сонячної активності та її впливу на нашу планету.
Раніше повідомлялося, що марсохід NASA Perseverance зафіксував рідкісне космічне явище картопляне затемнення, коли супутник Марса Фобос на короткий час закрив собою Сонце.
Зонд Parker Solar Probe встановлює рекорд, наблизившись до Сонця Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
