Свято сьогодні, 24 квітня: що не можна робити, народні прикмети, у кого День ангела
www.rbc.ua
Thu, 24 Apr 2025 05:55:00 +0300

24 квітня православні християни в Україні за новим стилем вшановують мученика Саву Стратилата, преподобного Саву Печерського та Молченську ікону Божої Матері.
До кінця року залишається 251 день.
РБКУкраїна проект Styler розповідає, що не можна робити сьогодні, які народні прикмети на 24 квітня і у кого День ангела.
Що за церковне свято сьогодні 24 квітня православні вшановують мученика Саву Стратилата, преподобного Саву Печерського та Молченську ікону Божої Матері. Сава Стратилат жив у III столітті, був хоробрим воєводою та відкрито сповідував християнство.
Він допомагав бідним і за це отримав дар зцілення та чудотворення.
Коли імператор Авреліан дізнався про його віру, наказав катувати Саву, але той залишався неушкодженим.
Сімдесят воїнів, вражених цим, теж увірували в Христа й були страчені, а Саву кинули до темниці, де він загинув.
Про Саву Печерського відомо небагато, лише те, що він подвизався у XIII столітті в Ближніх печерах КиєвоПечерської лаври.
Його називають чудотворцем, і память про нього вшановується 24 квітня, у день тезоіменитства зі святим Савою Стратилатом.
Молченська ікона Божої Матері одна з головних святинь ПівнічноСхідної України.
Вона зявилася в 1405 році біля болота Молче поблизу Путивля, де раніше ховалися монахи від татаромонгол.
Сяючий образ побачив бортник, який почув голос про будівництво церкви, і це місце стало місцем зцілень.
Там спершу збудували каплицю, а згодом храм і монастир, який пізніше був зруйнований татарами.
Образ перенесли в інший монастир, але він згорів у пожежі залишився лише список 1724 року, що також вважається чудотворним.
1923 року монастир закрили, ікона зникла, але у 1969 році її випадково знайшов священик Георгій під іншим образом. Ікону зберігали вдома до 1995 року, після чого перенесли в оновлену МолченськоПутивльську обитель.
Зараз вона перебуває в храмі Різдва Пресвятої Богородиці та відома своїми зціленнями.
Молченська ікона Божої Матері зображення Вікіпедія Що не можна робити 24 квітня У церковне свято 24 квітня не варто лаятися, конфліктувати, влаштовувати застілля з алкоголем чи надмірно їсти.
Церква засуджує прояви жадібності, заздрості та лінощів.
Також вважалося, що сварки з коханою людиною можуть зруйнувати спільне майбутнє.
У цей день предки уникали приготування звичних страв із пшеничного борошна, таких як вареники чи пироги.
Вони вірили, що це може викликати проблеми зі здоровям.
Замість цього використовували вівсяне борошно й готували страви саме на його основі. Згідно з народними прикметами, цього дня не слід розпочинати важливих справ вони можуть не принести результату.
Заборонялося давати чи брати гроші в борг, адже це могло накликати нестатки.
Також не рекомендували перераховувати заощадження, щоб не злякати достаток. Народні прикмети і традиції 24 квітня У народному календарі 24 квітня відоме як день Євсея на честь святого мученика Євсевія, якого вшановують саме цього дня.
Люди спостерігали за природою й робили прогнози на літо та врожай якщо день спекотний червень обіцяє бути прохолодним на березі вже зявилися сережки час сіяти овес якщо багато комарів слід чекати багатого врожаю вівса дощ цього дня гарна ознака для майбутнього врожаю жита зацвіла черемха скоро прийде похолодання.
Також селяни відзначали, що після 24 квітня ще може бути до дванадцяти нічних заморозків.
У кого День ангела 24 квітня 24 квітня День ангела відзначають Олексій Валентин Єлизавета Леонтій Станіслав Фома Людмила Людям, які зявилися на світ 24 квітня, вважається, що щастя приносить гранат їхній талісман.
Цей камінь був відомий ще з давнини.
У скіфські часи ним оздоблювали бойові обладунки.
Гранат також вважали оберегом для дівчат, які ще не вийшли заміж, вірили, що він допомагає знайти любов і створити щасливу родину.
Вас може зацікавити Найважливіші дні та церковні свята навесні за новим календарем Які подарунки можуть принести біду та що не можна робити з ножем, дзеркалом і годинником Розбився посуд або впала ікона що стоїть за цими прикметами Під час підготовки матеріалу використовувалися джерела сайти ПЦУ, Місячний календар, Вікіпедія.
Останні новини
