Кремінь відповів Віткоффу: Українська мова відновлюється попри "лінгвоцид" в окупації
www.pravda.com.ua
Wed, 23 Apr 2025 15:20:53 +0300

Уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь відкинув заяви спецпредставника президента США на Близькому Сході Стіва Віткоффа про те, що Росія могла б зберегти контроль над пятьма регіонами України з огляду на їхню російськомовність.
Джерело Кремінь в ефірі Радіо Свобода Деталі Хочу застерегти, що розмови про мову, особливо нашими союзниками, не відповідають і нашим міжнародним угодам, і тим договорам, які ми насправді маємо, наголосив мовний омбудсман.
Кремінь нагадав, що Дональд Трамп після початку другого президентського терміну, 1 березня, підписав указ про надання англійській мові статусу єдиної державної.
Росія наполягає на визнанні свого контролю над 5 українськими регіонами, включно з тими територіями, які не є окупованими Кому, як не йому Трампу ред.
знати, наскільки важливо тримати національну єдність і соборність своєї держави, хоча вона розвивалася порізному і в деяких аспектах навіть дуже споріднено, як моє рідне місто Миколаїв, фактично, дуже багато таких порівнянь.
Але хотів би наголосити, що те, на чому наполягає російська пропаганда, я думаю, абсолютно неприпустимо ані для пересічних громадян США, ані для цивілізованого світу, додав він.
Раніше і в інтервю Такеру Карлсону, і газеті Wall Street Journal Віткофф, який до того мав зустрічі з очільником Кремля Володимиром Путіним, заявляв, що в Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях, частини яких окуповані Росією, а також в окупованому Криму місцеві мешканці говорять російською мовою.
Тому, на його думку, можна зафіксувати контроль Росії над цими територіями України.
Кремінь наголосив, що ситуація в мовному плані в Україні кардинально змінилася через війну, а на окупованих територіях Росія знову проводить політику русифікації Пряма мова Креміня За 11 років війни в Україні суттєво відновилася мовна картина.
І сьогодні переважна більшість громадян України незалежно від регіону, чи це південь, чи це схід, чи це захід України, надає перевагу українській мові і в офіційних сферах суспільного життя, і в приватному спілкуванні.
Натомість, власне, з 2014 року фіксуються численні випадки лінгвоциду, а також приниження людей і знищення національної ідентичності, ми це продовжуємо фіксувати тимчасовій російській ред.
окупації.
Нагадаємо За опитуванням Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, опублікованим у січні, українську мову назвали рідною 78 опитаних, десять років тому так вважали 60.
Частка тих, хто назвав рідною російською мову, становить 6, десять років тому вона була значно більшою 15.
Соцопитування проводилося у період з 29 листопада по 14 грудня 2024 року серед 1 518 респондентів, що проживають на підконтрольних уряду України територіях, де не ведуться бойові дії.
Останні новини
