Привид великої війни у Європі: хто тут є бандитом та поліцейським
ua.korrespondent.net
Wed, 23 Apr 2025 10:30:00 +0300

Що росіянам потрібно від європейців Поки російський плебс шопиться в Італії, засмагає у Чорногорії і жере круасани у Парижі, чимало аналітиків вважають, що велика війна агресивної Росії проти обєднаної Європи вже почалася.
Вона триває нині у вигляді прихованих диверсійних дій різного штибу згадаймо хоча б навмисно розірвані глибоководні кабелі звязку на Балтиці, підриви воєнних складів, замах на керівника концерну Rheinmetall та інше.
Днями, наприклад, Росія активізувала гібридні атаки, спрямовані дестабілізацію суспільства в Нідерландах та інших європейських країнах, а одна нідерландська державна служба вже стала мішенню російських хакерів, повідомляє Reuters із посиланням на військову розвідку Нідерландів MIVD.
Ми бачимо, що російська загроза для Європи зростає, в тому числі після можливого завершення війни проти України.
У Нідерландах ми стали свідками першого російського акту кіберсаботажу державної служби з метою захоплення контролю над системою.
Цю атаку відбили, але таке сталося вперше, повідомив директор MIVD Петер Рейсінк у річному звіті агентства.
Росіяни своїх намірів особливо й не приховують так, речниця МЗС Росії Марія Захарова 17 квітня заявила, що Росія розглядатиме будьякий ракетний удар німецькими ракетами Taurus по РФ як пряму участь Німеччини у війні в Україні.
Вона також погрожувала Естонії, повторюючи нещодавні слова голови Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна, що Польща та країни Балтії першими постраждають у разі агресії НАТО проти Росії чи Білорусі.
Як йдеться у звіті Інституту вивчення війни ISW, Кремль використовує погрози проти європейських держав, аби вплинути на прийняття рішень Заходом і стримати допомогу Києву.
Аналітики ISW пояснюють, що Москва неодноразово використовувала подібні погрози проти західних держав, котрі надсилають військову допомогу Україні у рамках ширшої рефлексивної контрольної кампанії Росії, аби вплинути на прийняття рішень Заходом і стримати допомогу Києву, включаючи майже ідентичні погрози проти США щодо дозволу Україні вдарити по Росії з ATACMS.
Кремль, ймовірно, прагне представити європейські зусилля щодо посилення європейських і українських оборонних можливостей як провокаційні, щоб підштовхнути європейські країни до самоутримання від надання Україні додаткової військової підтримки та зміцнення європейських оборонних можливостей, зазначають аналітики.
Одна за всіх і всі за одну Разом із тим поразка України у протистоянні Росії означатиме, що великій війні у Європі таки бути.
Аби цього уникнути, вважає колишній секретар польської делегації до парламентської асамблеї НАТО, ексзаступник міністра економіки Польщі Пьотр Кульпа, дуже потрібні саме нині обєднані європейські зусилля.
Ключова правда це закон, який говорить, що не можна обмежити інтересу, суверенітету будьякої з цих країн, не обмежуючи суверенітету інших.
Будьякий утиск суверенітету України щодо території, щодо союзів, у які вона може вступати чи не може, щодо чисельності армії і так далі стосуватиметься всієї Центральної Європи, визнав він у інтервю Еспресо.
При цьому привід закінчити війну між Росією та Україною з боку США є лише підставою для того, аби адміністрація Трампа могла увійти в тісніші, майже доброзичливі стосунки з Росією, вважає Кульпа.
Навіщо це Штатам Кульпа пояснює, що без глобального бандита РФ ред., який буде лякати Європу, буде керувати страхом Європи, дуже складно глобальному поліцейському США ред.
підкорити Європу, щоб та стала на його бік у цьому великому зіткненні на одних рейках проти паровоза, який монтується з іншого боку Китаєм.
І це справжній ключ у даній ситуації, решта лише гра та привід, аби зробити з України боржника.
Хто кому тут форпост Але сила України, сила українського народу полягає у тому, що він не стає на коліна ні перед ким, це ключовий момент, продовжив Кульпа.
Між тим, за словами відомого українського журналіста та публіциста Віталія Портникова, ми повинні памятати слова президента Франції Емманюеля Макрона про те, що для Європи російськоукраїнська війна це екзистенційний конфлікт.
І треба розуміти, зауважив він, у чому полягає ця екзистенційність якщо Росія просувається територією України ближче до кордонів країн Центральної Європи, вона таким чином має можливість тиску вже не тільки на Польщу, Латвію, Литву та Естонію.
При цьому потрібно памятати, що з Польщею у РФ насправді немає великого спільного кордону, вони перетинаються лише на межі Калінінградської області.
Це не той кордон, через котрий можна здійснити повноцінне вторгнення, уточнив експерт.
А ось у разі появи російських військ або проросійських сил, скажімо так обережніше, на кордонах України це вже пряма дія на ту ж Польщу, Угорщину, Румунію, Словаччину.
Тобто, це зовсім інший рівень безпеки для всієї Європи.
І, в тому числі, рівень політичного ревізіонізму, про який ми з вами неодноразово говорили, що самі європейці в цій ситуації можуть думати про необхідність голосування за тих політиків, які будуть водитися з Путіним, оскільки з ним водиться Дональд Трамп, зауважив Портников у ефірі Newsadertv.
У цьому, за його словами, полягає дуже велика небезпека з погляду майбутнього європейського континенту як ліберальної демократії тому, що Сполучені Штати нині перестають бути її оплотом.
Реальна можливість укріпити Україну у цій ситуації є однією з визначальних сторін подальшого розвитку європейського континенту та європейського проекту, підкреслив експерт.
Тож Європа невипадково змінила концепцію підтримки України.
І тепер, схоже, починає акцентуватися на тому, аби фінансувати оборонне виробництво всередині самої нашої країни відома данська модель ред..
Тобто, вже ясна стратегія Брюсселю та інших європейських столиць підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.
Сама ж Україна, завдяки ось такій підтримці, демонструє перші реальні успіхи наприклад, САУ Богдана виробляється у нас тепер у великих кількостях не менше двадцяти штук на місяць.
Загалом же до половини всього озброєння, що ним борються ЗСУ на фронті вже внутрішнього українського виробництва.
Здається, це саме той випадок, коли добре слово і револьвер краще тисячі гучних правильних слів.
Ірина Носальська
Останні новини
