ОАЕ першими залучать ШІ для написання законів
ua.korrespondent.net
Mon, 21 Apr 2025 17:43:00 +0300

Обєднані Арабські Емірати стануть першою країною, котра використовуватиме штучний інтелект для написання й перевірки законів.
Як оголосив правитель країни, відтепер ШІ залучатимуть не лише для федеральних та місцевих законів, а й судових рішень, виконавчих процедур та публічних послуг.
Про це повідомляє The Telegraph у понеділок, 21 квітня.
Минулого тижня затвердили новий урядовий підрозділ Управління регуляторного інтелекту Regulatory Intelligence Office, який контролюватиме перехід до нового формату законотворення.
Ця нова законодавча система на базі штучного інтелекту змінить спосіб створення законів, зробивши його швидшим і точнішим, заявив шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум, віцепрезидент ОАЕ і правитель Дубаю.
Політичний коментатор Абдулхалек Абдулла зауважив, що ОАЕ дуже серйозно ставиться до ШІ.
Вони прагнуть стати глобальним хабом штучного інтелекту та цифрової економіки, як уже є центром фінансів і логістики.
Вони інвестують масово в цифрову інфраструктуру, щоб бути попереду у наступні 50 років так само, як вкладалися у фізичну інфраструктуру останні пів століття, У 2017 році ОАЕ першими у світі призначили міністра з питань ШІ Омара бін Султана Аль Оламу одразу після запуску національної Стратегії штучного інтелекту.
Емірати очікують, що до 2030 року світова вартість ринку ШІ сягне 15,7 трлн, що дозволить збільшити ВВП країни на 35 і скоротити витрати уряду на 50.
Адвокат Гешам Ельрафеї розповів, що мовиться не лише про використання ШІ для написання законів.
Це новий підхід до їх створення.
Замість парламентської моделі, де все застрягає у нескінченних політичних дебатах, нова система швидка, чітка і базується на вирішенні реальних проблем.
ШІ може аналізувати судові рішення, виявляти проблеми і пропонувати закони, які заповнюють прогалини.
Він також може вивчати найкращі міжнародні практики й адаптувати їх для ОАЕ, додав він.
З огляду на те, що місцеве населення становить лише 10 країни, важливо, щоб закони були зрозумілими для людей зі 200 різних національностей Закони мають бути написані простою мовою арабською, англійською та іншими щоб кожен міг їх зрозуміти.
Це суттєво, бо багато жителів не носії арабської.
Ельрафеї пояснив, що Бразилія вже тестувала ШІ для створення законів це спрацювало.
Але ОАЕ йдуть далі перетворюють процес законотворення на швидкий, практичний і орієнтований на людей.
Це відмова від застарілих систем, заснованих на політичних домовленостях, на користь технологій, резюмував правник.
Утім, експерти попереджають про ризики.
На сторінках Financial Times дослідник з Оксфорда Вінсент Страуб заявив Нам не можна повністю довіряти ШІ Вони все ще галюцинують, мають проблеми з надійністю та стійкістю.
Викладач Оксфордського інституту інтернету Кіган Макбрайд додав, що ОАЕ легше впроваджувати цифрові трансформації, ніж демократичним країнам.
Вони можуть діяти швидко, експериментувати.
Із рівнем амбіцій вони серед лідерів.
Своєю чергою, науковиця з університету Бата Марина Де Вос зазначила, що ШІ може запропонувати щось справді дивне зокрема те, що має сенс для машини, одначе, абсолютно не підходить для людського суспільства.
Раніше стало відомо, що Microsoft запровадила нову функцію Computer Use для Copilot Studio, яка дозволяє ШІагентам самостійно взаємодіяти з вебсайтами та десктопними додатками, ніби це інструменти для автоматизації завдань, повідомляє The Verge.
Американець відкрив 1,5 млн нових обєктів у космосі за допомогою ШІ Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
