"Волинянки", яких ви ніколи не бачили: ТОП-3 забутих версії
www.rbc.ua
Mon, 21 Apr 2025 20:55:00 +0300

Яких би досягнень не мав по тому український автопром, безкомпромісний позашляховик ЛуАЗ969 назавжди залишиться одним з найяскравіших його дітищ.
Розповідаємо, чому попри все були незадоволені його конструктори і для чого вони вигадували особливі версії Волині.
Про кілька маловідомих і дуже повчальних модифікацій ЛуАЗика читайте в матеріалі РБКУкраїна.
Крім видатних позашляхових можливостей Волині до речі, таке імя офіційно використовувалося тільки в перші роки випуску моделі вона мала ще одну привабливу рису.
Утилітарний кузов і компактне шасі ЛуАЗика натякали на його багатофункціональність і мов запрошували створити на його базі інші моделі.
Чим конструктори час від часу і користувалися.
Баластний тягач ЛуАЗ2403 1987 1988 рр.
Трохи дивно, що найменш привабливий зовні вітчизняний автомобіль якимось чином потрапив у компанію тих машин, які виконували представницькі функції.
Власне, вся техніка, яка експлуатувалася на перонах і льотному полі цивільних аеропортів, з давніх давен грала на публіку.
Адже прибуваючи у нову країну чи нове місто, мандрівники пасажири авіалайнерів першими з місцевих бачили не щось, а наземний транспорт повітряної гавані.
Тому кожна держава і кожен аеропорт намагалися мати у своєму автопарку машини не тільки корисні, а й симпатичні.
І погодьтеся, аеродромний тягач ЛуАЗ2403 вийшов значно цікавішим зовні, ніж базова модель 969М.
Попри скромні розміри, малюк ЛуАЗ використовувався саме як тягач, адже мав штатний привід 4х4, тягову повзучу передачу, блокування дифа на випадок зими і колісні редуктори на випадок глибокого снігу.
Аеродромній машині підняли тягове зусилля на гаку, збільшивши передавальне число колісних редукторів, а ще прибрали високий дах над задньою частиною кабіни.
Машина фактично стала пікапом, і все це для того, щоб було зручніше завантажувати корму машини баластом звідки і назва класу, до якої її офіційно відносили.
Відтак, машинка успішно буксирувала дрібні вантажі, візки з авіакомпонентами, контейнерами і багажем масою аж до 3,0 тонн.
Щодо зовнішності, крім візуального облегшення корми тягачик фарбували у фірмовий для аеродромної техніки того часу жовтогарячий колір.
Машина не була масовою, але відомо 164 випущені екземпляри гідна цифра.
В наш час модель є справжньою музейною рідкістю.
Концепт ХХ століття ЛуАЗ Прото 1989 р.
Коли наприкінці 1980х стало зрозуміло, що створеному у середині 1960х всюдиходу ЛуАЗ969 потрібна термінова заміна, нову модель для Луцького заводу створили відразу два творчих колективи.
З одного боку це була модель ЛуАЗ1301 від заводських конструкторів, а з іншого альтернативна розробка ЛуАЗПрото від науководослідного інституту НАМІ.
Прото мав дуже цікавий багатофункціональний кузовтрансформер, таврійський 1,1літровий мотор на 53 к.с., привод 4х4, і оригінальну підвіску на алюмінієвих важелях спереду MacPherson, ззаду De Dion.
Цікаво, що концепт створювався з урахуванням тодішніх виробничих можливостей українських підприємств.
На жаль, цей дуже цікавий прототип так і залишився в одному екземплярі, який не пережив тих суворих 1990х років.
Мікровантажівка ЛуАЗ13021 1991 1998 рр.
Економічна криза 1990х народила на вітчизняних автозаводах не один десяток суперсміливих конструкцій.
Але тільки лічені одиниці з них побачили заводський конвеєр і випускалися більшменш помітною серією.
Один з таких успішних проектів ЛуАЗ13021, створений на Луцькому автозаводі чи то повноприводний пікап, чи то масштабована у зворотній бік вантажівка.
Побудована на базі ЛуАЗ1302 версія 969го з мотором Таврії машина мала бортову платформу і вантажопідйомність 400 кг.
Сучасний на той момент таврійський 53сильний двигун та трансмісія 4х4 надавали вантажівцівсюдиходу неабиякі властивості прохідність унікального рівня плюс впевнений рух по трасі на швидкості понад 90 км/год.
Сьогодні в це важко повірити, але новою така машина коштувала близько 2000 доларів.
Коротко Якщо в когось є сумніви щодо того, що ЛуАЗи колись були настільки видатними машинами, можна зазирнути на сайти оголошень з продажу машин.
І побачити там, яких грошей сьогодні коштує працюючий позашляховик ЛуАЗ969 випуску кінця ХХ століття.
При підготовці статті були використані матеріали музеїв Колеса Історії м.
Київ та Фаетон м.
Запоріжжя.
Нещодавно РБКУкраїна розповідало, як неправильний бензин впливає на автомобіль та як виправити ситуацію.
Останні новини
