Газпром в обмін на Україну: чи погодиться ЄС купувати російський газ
ua.korrespondent.net
Thu, 17 Apr 2025 17:45:00 +0300

Про що домовляються за спиною України США не послаблять санкції щодо Росії та не укладатимуть з нею жодних двосторонніх угод доти, доки не буде досягнуто припинення вогню в Україні, заявила офіційна представниця Державного департаменту США Теммі Брюс 15 квітня на брифінгу.
Не буде жодних переговорів, жодних рішень, жодних домовленостей, доки ця бійня не припиниться, наголосила вона.
Такожречниця Держдепу зазначила, що ракетний удар Росії по Сумах, внаслідок якого загинули 35 людей, спричинив ще більше питань щодо того, хто справді хоче миру та припинення вогню.
І назвала війну в Україні мясорубкою, де нічого не змінилося.
Але незважаючи на ці запевнення, між США та РФ відбувається діалог, який зачіпає інтереси ЄС та України.
Нагадаємо, подальше зниження залежності від Росії вимагає нарощування закупів газу у США, що вже стали для Європи найбільшим постачальником зрідженого природного газу.
Тобто, одна залежність сходить нанівець, але одночасно виникає інша, пише DW.
Й росіяни, виходячи з цього, вигадали нову схему.
Котру успішно згодували Штатам, як голодному кролю моркву.
За цією схемою, схоже, Сполученим Штатам був на тарілочці з блакитним краєм запропонований російський державний газовий монополіст Газпром, фактично збанкрутілий через санкції.
В обмін на сприяння і поступливість у перемовинах щодо України.
А сам Газпром після рекордних збитків та втрати європейського ринку почав навіть виробляти пральні машини та холодильники.
Для цього компанія використовує заводи, віджаті у німецького концерну Bosch, повідомив Центр протидії дезінформації при РНБО у середу, 16 квітня.
Тож росіяни збираються підсунути американцям Газпром, аби продавати їм свій газ, а ті вже штовхатимуть його європейцям.
Вірогідно саме тому США у рамках нової угоди про корисні копалини з Україною хочуть отримати контроль над Газпромом, котрий раніше здійснювався транзит газу до Європи, повідомило агентство Reuters із посиланням на власне джерело.
Проект цієї угоди, котру США передали Україні в березні, передбачає, що США отримають привілейований доступ до українських родовищ корисних копалин.
При цьому в проекті угоди, всупереч вимогам президента України Володимира Зеленського, нічого не йдеться про гарантії безпеки з боку США для України, котра обороняється від російських окупаційних військ.
Газпромгейт у дії За даними джерел видання Bloomberg, між американськими та російськими представниками дійсно відбулися попередні контакти з питання Газпрому.
Поки незрозуміло, хто веде і чи залучена до них безпосередньо адміністрація президента США Дональда Трампа.
Співрозмовники Bloomberg між тим уточнили, що обговорення можливої співпраці США з Газпромом знаходиться на ранній стадії.
За словами політтехнолога Михайла Шейтельмана, якщо відволіктися від моралі та міжнародного права, союзницьких зобовязань США у відношенні Європи, передача Газпрому Штатам дійсно вирішує всі проблеми Трампа та Путіна.
Трамп може піти на оборутку під назвою я забираю собі Газпром, газ стає моїм, американським.
Тому я забираю трубу в України, забираю Північний потік, і починаю постачати газ до Європи та Китаю.
Він російський, але тепер називається американським, сказав він в інтервю на каналі І грянув Грем.
При цьому експерт нагадав вимогу Трампа до ЄС про покупку газу на 350 млрд доларів.
А також можливість підняти вартість блакитного палива для Китаю через газогон Сила Сибіру втричі за такої схеми.
Для нашої країни питання це дуже складне й небезпечне.
Тим більше, що днями стало відомо ЄС відклав ідею повної заборони на ЗПГ із Росії, аби не впасти у залежність від газу із США.
Натомість Європейська комісія планує представити нову стратегію, спрямовану на припинення залежності від російської енергії до 2027 року.
Один з європейських посадовців заявив Reuters, що Єврокомісія не хоче ризикувати втратою російського СПГ через санкції на тлі торгових переговорів зі США.
6 травня Європейська комісія має представити дорожню карту, в якій буде викладено, як ЄС планує відмовлятися від російського викопного палива.
Місія не може бути виконана Одначе політолог Тарас Загородній переконаний, що ця афера росіянам не вдасться.
За словами експерта, у Віткоффа спецпредставника Трампа по Росії та Близькому Сходу, котрий останнім часом і здійснює відповідну човникову дипломатію провал на провалі, він там щось наобіцяв під час перемовин із Путіним ред., а нічого не може зробити.
Чому так відбувається Журналісти Bloomberg звертають увагу, що угода між США та Газпромом стала би серйозним розворотом для Трампа, оскільки він під час свого першого терміну критикував Європу за залежність від російського газу та просував розширення продажів американського зрідженого природного газу до європейських країн.
До того ж, Загородній підтримує версію, що в оточенні Трампа нині відбувається серйозне протистояння між несистемними Стівен Віткофф, Ілон Маск та системними гравцями Марко Рубіо та інші.
Ілона Маска будуть зливати, ну не може одна людина мат такий великий вплив, доступ до першого тіла.
Це неписане правило політики будьякої, демократичної чи навіть авторитарної чи тоталітарної.
Сформувалася команда, зібралися зубри, котрі у політичних інтригах вже не одного такого Маска зїли, і вони починають їх відтискати, ловлять на протиріччях та невдоволенні партії, сказав він у коментарі Фабриці новин.
На його думку, така сама доля, як Маска, згодом спіткає й Віткоффа.
Адже українці нізащо не погодяться віддати росіянам пять наших областей, а європейці не стануть знову купувати газ у Росії у старих величезних обсягах.
При цьому домовленості між Росією та США не мають ніякого сенсу без Європи, Китаю та України, зауважив Загородній.
А європейці вже нещодавно відмовили у знятті санкцій з РФ після перемовин Росії зі Штатами у Саудівській Аравії.
Разом із тим, підкресливексперт, у європейців закономірно виникає питання, навіщо їм угоди з американцями без гарантій безпеки.
Ірина Носальська
Останні новини
