З квартири до готелю: серед покоління зумерів у Китаї шириться новий тренд
glavcom.ua
Wed, 16 Apr 2025 11:49:12 +0300

Представники покоління Z, або так званих зумерів відмовляються від орендованого житла на користь готелів.
За їхніми словами, проживання в готелі набагато вигідніше за оренду, а також дає більше додаткових переваг.
На нову тенденцію серед молоді звернув увагу портал Sixth Tone, пише Главком.
За даними журналістів, зараз тренд набирає популярності в Китаї.
Минулого року в ЗМІ потрапила історія родини з восьми людей, яка постійно живе в розкішному готелі в Наньяні, провінція Хенань.
Глава сімейства зміг отримати від готелю вигідну пропозицію він віддає по 140 на день за номер із двома спальнями та великою вітальнею.
За словами чоловіка, це вигідніше, ніж купувати чи винаймати квартиру чи будинок у ціну проживання вже включено вартість електрики, опалення, водопостачання, а також місця для паркування.
Ми щасливі і хочемо жити в готелі до кінця своїх днів, кажуть члени родини.
Однак ця історія не є унікальною.
Китайські зумери все частіше наслідують цей приклад, відзначаючи, що це не тільки дешевше за оренду, але знімає відразу кілька питань, які можуть викликати стрес йдеться, наприклад, про необхідність спілкуватися з орендодавцями, а також наводити в житло порядок.
Єдиними мінусами молодь називає неможливість зробити ремонт чи приготувати їжу, проте для багатьох гостей це далеко не вирішальний фактор.
24річний професійний геймер Ху Вейвей у розмові з журналістами зазначив, що відчуває соціальну тривожність.
Тому його більш ніж влаштовує варіант проживання у готелі, де не доводиться контактувати із власником орендованого житла.
Це вигідніше немає депозиту, немає агентських зборів, а комунальні послуги включені.
Цілодобово працює кондиціонер, на вулиці є магазини, ресторани та станція метро, пояснює хлопець.
Він підрахував, що оренда кімнати в квартирі у китайському місті Тяньцзіні обійшлася б йому в 1000 юанів на місяць 140, при цьому окрема квартира коштувала б 20003000 юанів на місяць.
У той же час вїхати в готель на довгий термін можна за 2500 юанів 350.
Вейвей вже встиг пожити в кількох готелях Шанхаю та Сучжоу, а зараз орендує номер у готелі у своєму рідному місті у північносхідній провінції Цзілінь і найближчим часом не планує відмовлятися від готелів.
ЗМІ зазначають, що проживання в готелях великих мереж обійдеться суттєво дорожче, проте дасть ще більше переваг як правило, відвідувачам таких готелів цілодобово доступне відвідування спортзалу, сніданки, а також гарні види з номера з панорамними вікнами на місто.
Нагадаємо, гонконзьке видання South China Morning Post повідомило про низку дивних смертей відомих китайських фахівців у сфері розвитку штучного інтелекту протягом останніх років.
Останні новини
