Зброя для стійкості чи для наступу: навіщо Україні Taurus
ua.korrespondent.net
Wed, 16 Apr 2025 10:30:00 +0300

Відповідь на російську ескалацію У відповідь на посилення бомбардувань мирного населення України або на підвищений тиск на фронті росіяни щоразу розраховують на деморалізацію наших західних партнерів.
І, на наше щастя, щоразу помиляються, отримуючи у відповідь симетричну жорстку відповідь.
Так сталося і після російського удару балістикою по Сумах у Вербну неділю, коли щонайменше 35 людей з них двоє це діти загинуло, й понад сто людей були поранені.
Тож коментуючи удар Росії по Сумах, нанесений вранці 13 квітня, вірогідний майбутній канцлер ФРН, голова Християнськодемократичного союзу ХДС Фрідріх Мерц назвав його верхом віроломства та навмисним і розрахованим військовим злочином.
Окрім того він висловився за поставку Україні німецькошведських далекобійних крилатих ракет TAURUS за умови узгодження цих поставок з європейськими партнерами ФРН.
Я завжди говорив, що зробив би це погодився на постачання Україні ракет TAURUS ред., але тільки за узгодженням з європейськими партнерами, нагадав він у програмі Caren Miosga на телеканалі ARD увечері в неділю, 13 квітня.
Водночас Мерц зазначив окремі країни, зокрема європейські, вже постачають Києву крилаті ракети.
Буквально наголосивши, що британці роблять це, французи роблять це, американці роблять це у будьякому випадку.
Й, звичайно, Німеччина має взяти участь, наголосив ймовірний новий глава уряду ФРН.
Кремлю боляче посправжньому Однак найбільш цікавим і водночас очікуваним питанням буде сфера застосування Україною Taurus.
На думку Мерца, українській армії треба вийти з оборони, адже вона лише реагує.
Протягом трьох років ЗСУ в змозі лише реагувати, а їм час отримати можливість визначати частину того, що відбувається, заявив німецький консервативний політик.
Нагадаємо, німецькі ракети Taurusдальністю понад 500 км мають подвійну боєголовку, здатну завдати великої шкоди таким спорудам, як мости та бункери.
За словами військового аналітика, оглядача німецького видання Bild Юліана Рьопке, задля того, аби нанести, наприклад, вагому шкоду на місяці Кримському мосту, вистачило би всього однієїдвох Taurus.
Мерцтеж підтвердив їх важливу роль у перериванні найважливіших сухопутних зєднань між Росією та анексованим нею українським півостровом Крим, потрібних для логістики ЗС РФ.
Тобто, Керченському мосту наступного місяця, коли Мерц має стати канцлером, таки доведеться приготуватися до великого бадабуму.
Звичайно, російській владі не могла сподобатись ця ідея Мерца про надання Україні потужних далекобійних ракет.
І Кремль почав прямо загрожувати Німеччині.
Так, речник кремлівського диктатора Путіна Дмитро Пєсков заявив якщо це відбудеться, то призведе до неминучої ескалації.
Судячи з висловлювань пана Мерца, він є прихильником посилення позиції та прихильником різних кроків, які здатні й неминуче призведуть лише до подальшої ескалації ситуації довкола України, наголосив представник Кремля.
Втім аналогічне бачення, додав Пєсков, РФ помічає й в інших країнах обєднаної Європи.
За його словами, на жаль, дійсно, європейські столиці не схильні до того, аби шукати якісь шляхи виходу на мирні переговори, а скоріше, схильні до того, щоб і далі провокувати продовження війни.
Що змусило Німеччину прокинутися Насправді ж провокує продовження війни сама Росія своїми агресивними діями на території України.
І для припинення бойових дій достатньо лише одного рішення про це Москви.
Втім, коментуючи потуги президента США Дональда Трампа протягнути мирну угоду між РФ і Україною на умовах Росії, Мерц попередив, що Путін не відреагує позитивно на слабкість і мирні пропозиції.
Вінтакож вважає, що удар по Сумах був тим, що Путін робить із тими, хто говорить із ним про припинення вогню.
У якийсь момент Путін ред.
повинен визнати безнадійність цієї війни, а це означає, що ми повинні допомогти Україні, констатував Мерц.
Німці так довго пасли задніх у військовому лідерстві в Європі, так довго розхитувались, просиналися, що нинішня їх жвавість дещо навіть дивує.
Але це, схоже, відбувається абсолютно за принципом святе місце порожнім не буває.
Адже виступаючи у Берліні через кілька годин після того, як німецькі консерватори на чолі з майбутнім канцлером Мерцем уклали коаліційну угоду із соціалдемократами, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив Німеччина під керівництвом нового уряду має робити для безпеки Європи більше.
У наших трансатлантичних відносинах зявилася нова непередбачуваність.
Сполучені Штати зберігають свою відданість НАТО, але цілком справедливо вимагають сильнішого внеску Європи в Альянс, наголосив тоді Пісторіус.
Він також запевнив, що Німеччина здійснить це у співпраці з європейськими партнерами та союзниками по НАТО, але саме його країні доведеться забезпечити значно більше лідерства у майбутньому.
При цьому, за словами міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, Росія поки що не у змозі перемогти Україну.
І тому вона ще певний час не буде готова до ширшого наступу.
Експерти відводять на це, загалом, усього декілька років.
Але якби Україна була змушена капітулювати, якби, наприклад, Росія заволоділа промисловими та людськими ресурсами України, українською армією найбільшою армією на нашому боці в Європі.
Тоді цей розрахунок змінився би, підкреслив він ще наприкінці березня.
Європейці здається, на відміну від нинішніх США це дуже добре усвідомлюють. Тож знаковим є й те, що у разі обрання на посаду канцлера Німеччини Мерц на запрошення президента Володимира Зеленського планує свій перший закордонний візит саме до України, на саміт Коаліції охочих 9 травня, повідомляють видання WELT та Politico.
Окрім нього, участь цьому заході можуть взяти й інші високопоставлені очільники європейських урядів такі, як президент Франції Емманюель Макрон та премєрміністр Польщі Дональд Туск.
Ірина Носальська
Останні новини
