Гарного сценарію немає: неминуче падіння ціни нафти доб’є РФ
ua.korrespondent.net
Fri, 11 Apr 2025 18:00:00 +0300

Стрімкий обвал і кволе зростання Після небувалого обвалу останніх днів, 11 квітня ціни на нафту на світовому ринку продовжують демонструвати тренд до незначного й повільного зростання Brentнині торгується по 63, 43 долари за барель 0,04, марка WTI по 60,16 доларів за барель 0,19.
А російська Uralsторгується по 57,60 доларів за барель 2,7, що постарому є нижчим від стелевого показника рівнем.
Нагадаємо, світові ціни на нафту впали внаслідок широкомасштабних тарифів, які США оголосили для торгових партнерів країни, що затьмарило перспективи світового попиту.
Окрім того, група виробників ОПЕК вирішила збільшити видобуток наступного місяця, тоді як Саудівська Аравія знизила ціни на нафту.
Тож станом на ранок 7 квітня падіння світових цін на нафту призвело до зниження ціни на флагманський російський сорт нафти Urals до 50 доларів за барель.
Нагадаємо, такий хід подій спрогнозував одразу після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США наближений до кремлівського диктатора Путіна російський олігарх Олег Дерипаска.
Мабуть, таки знав щось важливе Доброго ранку, новий світ Нафта до 50 доларів до травня..., написав він у Telegram 6 листопада.
Вочевидь, цей прогноз дійсно почав справджуватися.
Однак потім, після рішення Трампа про відтермінування тарифів на 90 днів, ціни на нафту зросли більш ніж на 4, відскочивши від чотирирічного мінімуму на початку сесії.
Втім експерти кажуть, що нинішнє зростання нафтових цін відбувається вкрай повільно.
Та й нинішні 57,6 доларів Uralsза барель значно нижче за 69,70 доларів, закладених у бюджеті Росії на 2025 рік.
Це падіння цін створює додатковий тиск на російську економіку, котра значною мірою залежить від доходів від експорту нафти і газу.
У результаті Центральний банк Росії попереджає, що тривале зниження цін на нафту та зміцнення рубля можуть поставити під загрозу доходи бюджету та ускладнити досягнення цілей скорочення дефіциту.
Нафтова картина тарифами При цьому аналітики банку Goldman Sachs Group прогнозують у звіті за 7 квітня, що за нових екстремальних обставин нафта еталонної мари Brentможе впасти до 40 доларів за барель до кінця 2026 року.
Звісно, цей сценарій описується, як малоймовірний.
За більш вірогідним сценарієм, тобто базовим прогнозом цього банку, у грудні наступного року Brentможе коштувати бренд 55 доларів за барель.
Але, за словами топекономіста Ігоря Ліпсиця, ніхто зараз не розуміє, в які саме екстремальні ситуації ми потрапимо в рамках торгової війни, котра почалася з ініціативи США.
Якщо це все буде наростати, то світ дійсно може влетіти у Велику депресію.
І в цій Великій депресії, відповідно до потреби у нафті, ціни на неї будуть падати тому що всюди відбуватимуться скорочення виробництва.
Тобто, якщо у світі виникає глобальна всесвітня економічна криза, то такі варіанти можливі.
Якщо цього не буде, а буде така помірна, нехай кризова ситуація, то швидше за все рівень на Brentбуде близько 60 доларів за барель ред., думаю.
Загалом, це більш така раціональна цифра, прогнозує він.
При цьому, за його словами, нафта Uralsтоді коштуватиме 5253 долари за барель тобто, це надзвичайно маленька і вкрай небезпечна для Росії ціна.
Але все ж прогноз Дерипаски ще може справдитись.
Як додає Ліпсиць, країни ОПЕК тепер не є тим домінуючим гравцем ринку, яким вони були колись.
Раніше вони могли керувати нафтовим ринком, як хотіли, і ніхто нікуди від них подітися не міг, доводилося з ними якось рахуватися, домовлятися і так далі.
Зараз картина виглядає не так, тому що зявилося багато гравців, що не входять до ОПЕК, та водночас добувають все більше і більше нафти.
Це Бразилія, Аргентина, Гаяна.
Окрім того, видобуток нафти нарощується й у сусідньому з Росією Казахстані.
Тому є загроза, що буде ось такий приплив нафти, що по відношенню до попиту виникне перевищення пропозиції нафти.
Відповідно, почнеться зниження цін і конкуренція за частку ринку між країнами ОПЕК та ось цими новими гравцями, прогнозує експерт.
До того ж, останнім часом зявилися нові технології видобутку нафти на морських шельфах, що дає й іншим країнам карти в руки на цьому ринку, відсуваючи традиційних видобувачів нафти вже навіть не на другі, а на третічетверті позиції.
І тому ось, щоб попередити це, вони ОПЕК ред.
будуть знижувати ціни на нафту, пояснив Ліпсиць.
Як американська карта ляже Тож, на думку політолога Тараса Загороднього, якщо ціни на нафту досягнуть критично низького порогу, російська еліта може швидко скинути свого начебто непотопимого й обожнюваного диктатора Путіна.
Втім, зауважив експерт у коментарі YouTubeканалу РБКУкраїна, поки Путін при владі, він буде бикувати з війною до кінця.
Але коли відбудеться стійке падіння цін на нафту, то у російських еліт виникнуть реальні пропозиції знести цього психа і робити те, що потрібно, заявив політолог.
Адже, за його словами, окрім війни Росії постійно потрібні гроші для того, щоби забезпечувати як громадян, так і регіони величезної країни.
Бо без дотацій деякі і з тих, і з інших набагато швидше можуть замислитись, чи потрібна їм взагалі така влада.
А громадянський договір всередині РФ тримається на тому, що росіяни дозволяють Путіну со товариші творити всі беззаконня в обмін на відносно безбідне існування російських еліт та плебсу.
Експерт також додає у США добре знають про справжній стан економіки Росії.
Й таким чином, через нафтові ціни, намагаються якось тиснути на неї.
Однак Путін все одно продовжує бикувати, бо думає, що виграє у такій гонитві.
Дивіться, там падають залізничні перевезення.
Це означає, що не так все добре в економіці РФ ред..
А далі витрати.
Їх витрати на оборону і на війну більше, ніж у Радянському Союзі.
І при падінні ціни на нафту, якщо вона реально влупить десь там нижче 30 доларів, це дуже добра ситуація для нас, вказує Загородній.
Ірина Носальська
Останні новини
