Залужний назвав чинники, які змінили традиції ведення війни
glavcom.ua
Fri, 11 Apr 2025 15:04:56 +0300

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії Валерій Залужний описав зміни, які докорінно перевернули уявлення про сучасну війну.
Про це повідомляє Главком з посиланням на його статтю для Defense One.
Зазначається, що протягом десятиліть основною тенденцією у війнах були стрімкі наступальні маневри.
Однак війна Росії проти України набрала рис війни на виснаження, подібної до Першої світової.
Ворог тепер здатен виявити найменший рух і завдати удару без попередження.
Це призвело до закріплення лінії фронту у вигляді оборонних укріплень, де військові закопані в окопах, і навіть ротація особового складу чи медична евакуація стали небезпечними.
Залужний акцентував, що це результат трьох основних змін.
Перелік ключових змін Перша зміна це використання малих тактичних дронів для ураження військової техніки та особового складу у повітрі, на суші та на морі а іноді навіть для боротьби з іншими дронами.
Другою зміною ексголовком назвав електронну боротьбу тепер вона охоплює виявлення, глушіння та навіть перехоплення сигналів безпілотників.
Вона дозволяє противнику вираховувати та знищувати спеціалізовані, важкозамінні екіпажі.
Третя зміна дистанційно керовані сенсори різної складності.
Встановлені у великій кількості в так званих білих зонах на спірних, але неукріплених територіях вони створюють буферні зони, що не дозволяють ворогу просочитися.
Як йдеться у звіті Королівського обєднаного інституту оборонних досліджень, російські та українські командири аналізують, де проходять найвигідніші напрямки для наступу, особливо в місцях, де межують позиції різних оборонних підрозділів.
Опинившись перед екзистенційною загрозою, Україна розробила низку способів боротьби в умовах цієї нової форми війни, наголошує він.
Нагадаємо, Валерій Залужний закликав Румунію збивати російські безпілотники, які залітають на її територію під час атак на Україну.
До слова, ексголовнокомандувач ЗСУ, посол у Великій Британії вперше поділився інформацією про роботу українськоамериканського штабу у Вісбадені.
Раніше американська газета The New York Times опублікувала матеріал, де розповіла про роль штабу у плануванні та проведенні низки операцій ЗСУ у 20222023 роках.
Як повідомлялося, за словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, на початку планування битви за Бахмут було зрозуміло, що сил двох бригад без додаткових боєприпасів недостатньо.
Однак командування розраховувало, що спрацює елемент несподіванки.
Останні новини
