Китай пообіцяв іти до кінця в тарифній війні з Трампом
www.rbc.ua
Tue, 08 Apr 2025 09:13:26 +0300

Китай пообіцяв боротися до кінця, якщо президент США Дональд Трамп реалізує загрозу підвищення мит на 50.
Тепер уже розмір тарифів не має значення.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Reuters.
Якщо жодна зі сторін не відступить, загальний розмір нових мит США на китайські товари цього року може зрости до 104.
Загроза американської сторони підвищити мита проти Китаю є помилкою на помилці, яка вкотре демонструє шантажистську природу американської сторони.
Якщо США наполягатимуть на своєму, Китай боротиметься до кінця, йдеться в заяві міністерства торгівлі Китаю.
Трамп заявив, що 9 квітня введе додаткове 50ве мито на імпорт США з Китаю, якщо Пекін не скасує 34ві мита, введені на американську продукцію минулого тижня.
Ці китайські мита були введені у відповідь на відповідні мита в розмірі 34, оголошені Трампом, які були додані до 20, запроваджених ним раніше цього року, і призвели до того, що середній тариф США на китайські товари зріс до 76.
Якщо тарифи будуть продовжувати рости і рости, це перетвориться на битву волі і принципів, а не економіки, сказав Сюй Тяньчень, старший економіст по Китаю в Economist Intelligence Unit.
За його словами, оскільки Китай уже стикається зі ставкою тарифу, що перевищує 60, не має значення, чи зросте вона на 50 або 500.
Тарифна війна Китай активізував зусилля щодо захисту своєї економіки від потрясінь на світовому ринку після оголошення Трампом Дня визволення кілька державних холдингових компаній зобовязалися збільшити інвестиції в акції, низка лістингових компаній оголосили про викуп акцій, а центральний банк пообіцяв надати підтримку ліквідності фонду Central Huijin після того, як той втрутився, щоб підтримати падаючі акції.
Однак тарифи Трампа ризикують підірвати значною мірою експортноорієнтоване відновлення економіки Китаю, яке почалося після закінчення пандемії COVID, якщо тільки експортери не зможуть швидко переорієнтуватися на інші ринки.
Щойно тарифи перевищать позначку в 35, вони фактично знищать увесь прибуток експортного сектору.
Після цього Китай взагалі не повинен експортувати до США.
Це може бути 1000, але оскільки немає торгівлі, то немає і шкоди, сказав Ден Ван, директор з Китаю в Eurasia Group.
За його словами, Європа зараз є і буде найприбутковішим ринком для Китаю.
Очікується, що голова КНР Сі Цзіньпін цього тижня зустрінеться з премєрміністром Іспанії.
На порядку денному, ймовірно, буде пошук розвязання торговельної напруженості між Пекіном і Брюсселем щодо експорту китайських електромобілів, а також більш масштабне введення мит Трампом.
Потім китайський лідер відвідає Малайзію, Вєтнам і Камбоджу три економіки, які виграли від переміщення китайських виробників, щоб уникнути санкцій США під час першого терміну Трампа, але які тепер самі зіткнулися з високими податками.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 2 квітня заявив про те, що запроваджує з 9 квітня 10ві мита на всі країни і підвищені для деяких партнерів, у т.ч.
для Китаю 34.
Це призвело до падіння фондових ринків по всьому світу, зокрема в США і в Китаї.
Останні новини
