Скільки коштує відкрити успішну кав'ярню: бариста назвав реальні цифри
www.rbc.ua
Mon, 07 Apr 2025 20:03:04 +0300
В Україні кавярні зараз відкриваються майже на кожному кроці й багатьом здається, що це простий бізнес, на розкрутку якого великі кошти не потрібні.
Але це не так і для того, щоб відкрити успішну кавярню, потрібно не тільки великі кошти, а досвід та розуміння ринку.
Скільки коштує відкрити успішну кавярню, розповів професійний бариста та співзасновник бренду обсмаження кави Руслан Карелашвілі в інтервю для РБКУкраїна.
В Україні за останні роки відбувся бум кавярень і часом декілька закладів можуть співіснувати поруч в одному ЖК або на одній вулиці.
За словами Руслана Карелашвілі, цей тренд сформувався ще 10 років тому, але є декілька нюансів, які допоможуть закладу стати успішним.
Ти можеш взяти умовно 1015 тисяч доларів, на колінках з якихось палок і палет збити кавярню, типу крафт.
Взяти обладнання в оренду, взяти каву в лізинг, якось в розтермінування, і полетіти.
Тут багато вирішує конкуренція й місце.
Якщо у вас класне місце і ви даєте навіть в якомусь дуже простому інтерєрі продукт тої якості, яку хоче оця спільнота навколо кавярні, то у вас летить.
Таких прикладів дуже багато по всій країні.
І дійсно за останні 15 років купа людей, які побудували бізнес і успішне життя от на цьому, розповів бариста.
Він додав, що під час відкриття такого бізнесу не враховується ціла купа моментів і це призводить до закриття кавярень.
Але не враховуються які моменти Не враховуються професійність, не враховуються розуміння взагалі ведення цього бізнесу.
Тобто, які є затратні частини, як контролювати певні процеси.
І якщо ти відкриваєш маленьку кавярню, навряд чи в тебе є бюджет наймати досвідченого керівника з великою зарплатою, бо вона зїсть твою.
Тому таких кавярень, як багато відкривається, так і багато закривається насправді, каже експерт.
Він додав, що якщо подивитися на великі проєкти з великими інвестиціями, то можна побачити, що їх закривається набагато менше.
Тобто, коли людина відкриває кавярню з посадкою, з кухнею, з класним обладнанням, вкладається в навчання баристи, тобто це інвестиції десь від 200 000 доларів до півмільйона, такі кавярні закриваються рідше.
Я, напевно, сказав би, що таких кавярень, де точка входу 1520 000 доларів, їх не так багато зараз.
Тому що за попередні 56 років їх купа відкрилась.
Частково ці кавярні перепродаються, переходять з рук у руки, міняються дизайни, вивіски, але глобально їхня кількість, напевно, трошки знижується кількість, але залишається як порядок цифр приблизно такий самий, пояснив Карелашвілі.
За словами експерта, цей досвід суспільство вже прожило, і зараз фокус зміщується на кафе міського типу, гастрокафе, де є якісна кава, тобто класний підхід до продукту.
Насправді цей фокус досить зрозумілий, і він був давно в розвинених країнах.
Просто на нього не дивились, тому що це великі інвестиції.
Технологічно все відточено, ти можеш швидко взяти з собою, але в цьому просторі ти можеш взяти випічку, десерти, поїсти, попрацювати за ноутбуком, ділову зустріч, не ділову зустріч провести.
Тобто починається такий тренд, коли потрібно брати приміщення 80200 квадратів, вкладати туди гроші, робити дизайнпроєкт, наймати людину, яка там побудує технологію бару, кухні, вкладати в обладнання, вкладати в команду, але це показує ринок цікавішим, розповів експерт.
Вас може зацікавити Яка кавоварка небезпечна і може вас щодня отруювати Як зварити справжню арабську каву рецепт з найкращих кавярень Саудівської Аравії Які 5 фатальних помилок роблять підприємціпочатківці
Останні новини
