Трави, які рятують шлунок: 4 природні способи покращити травлення
www.rbc.ua
Sat, 05 Apr 2025 14:53:52 +0300
Правильне травлення запорука гарного самопочуття та енергії.
Якщо після їжі відчуваєте важкість, здуття або дискомфорт, варто звернути увагу на трави, які можуть стимулювати роботу шлунка та зменшувати запалення.
Про це повідомляє РБКУкраїна проект Styler з посиланням на Instagramсторінку нутриціолога та гастроентеролога Євгенії Белінської.
За словами експерта, здорове травлення це не лише комфорт, а й запорука гарного самопочуття, енергії та міцного імунітету.
Природа подарувала нам унікальні рослини, які підтримують травну систему, сприяють засвоєнню корисних речовин і зменшують дискомфорт. Природні союзники здорового шлунка, додала медик.
Белінська назвала список трав, які є потужним інструментом для гарного самопочуття.
Тирлич Gentiana Це один із найефективніших гіркотоніків.
Стимулює вироблення всіх травних соків жовчного міхура підшлункової залози кишківника та секрецію соляної кислоти шлунку Також покращує апетит і сприяє кращому засвоєнню їжі.
Спосіб застосування траву можна заварювати, робити відвар на водяній бані або пити пів стакана за 20 хвилин до їжі.
Тирлич корисний при диспепсії, здутті живота й уповільненому травленні.
Махасуршан Mahasudarshan churna Експерт розповіла, що це аюрведична суміш з багатьох трав, що очищує травний тракт, стимулює обмін речовин та допомагає організму боротися з токсинами.
Використовується для підтримки здорової роботи печінки та кишківника.
Одночасно знімає запалення та працює як антиоксидант.
Амла Phyllanthus emblica Цей вид трави є природним джерелом вітаміну С та потужний антиоксидант.
Підтримує кислотнолужний баланс у шлунку, покращує перистальтику кишківника й живить корисну мікрофлору.
Відомий тонік для травної системи.
Часто використовується при лікуванні панкреатиту, особливо під час запального періоду.
Корінь кульбаби Taraxacum officinale Такий корінь є мяким жовчогінним засобом, що стимулює функцію печінки та сприяє травленню жирів.
Допомагає при здутті живота, запорах і підтримує баланс кишкової флори.
Важливо розуміти, що за рахунок гіркого смаку корінь кульбаби стимулює травлення виділення жовчі, секрецію соляної кислоти, тому важливо вживати безпосередньо перед їжею.
Додавання цих рослин у раціон у вигляді настоїв, екстрактів чи порошків допоможе збалансувати травлення, підвищити рівень енергії та зменшити запальні процеси в кишківнику.
Вас може зацікавити 5 продуктів, які викликають дискомфорт та здуття живота Чи можна приймати вітаміни на голодний шлунок Гастроентеролог також розповідала, чи може гастрит виникнути від нервів
Останні новини
