Бензин та "дизель" в Україні можуть подешевшати: на скільки та чому
www.rbc.ua
Sat, 05 Apr 2025 08:43:33 +0300

Ціни на паливо на АЗС в Україні можуть знизитися на 23 гривні за літр орієнтовно через місяць, якщо світова ціна на нафту протримається на рівні 65 доларів за барель.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на директора Консалтингової групи А95 Сергія Куюна.
Якщо низькі ціни на нафту збережуться протягом певного часу мінімум 1014 днів, тоді, безумовно, можна буде очікувати зниження цін на заправних станціях в Україні ред.
через пару тижнів.
Ціни можуть знизитися на 23 гривні за літр, сказав він.
Чому ціни на АЗС знизяться лише з часом Щоб ціни на паливо в Україні почали реагувати на вартість нафти, певний час має утримуватися тренд низької ціни на сировину, каже Куюн.
Потім ще має пройти пару тижнів, щоб були спрацьовані попередні, дорожчі запаси і українські паливні компанії придбали нафтопродукти, які були виготовлені з більш дешевої нафти.
У будьякому разі швидких змін не буде, бо завжди є інерція, обумовлена наявністю запасів.
Крім того, минуло мало часу ціна на нафту падає лише другий день підряд ред., додав Сергій Куюн.
За інформацією Консалтингової групи А95, станом на 4 квітня середні ціни на АЗС на бензин А95 становили 55,76 гривень за літр, на дизельне пальне 54,44 гривень за літр і на скраплений газ 36,12 гривень за літр. На скільки та чому подешевшала нафта За даними Bloomberg, ціна на фючерси з постачання сирої нафти еталонного сорту Brent у червні 2025 року знизилася на 12,5 з 2 по 4 квітня включно із 75 до 65 доларів за барель.
Останній раз ціна досягала такого низького значення чотири року тому на початку квітня 2021 року.
Зниження цін відбулося на фоні рішення президента США Дональда Трампа про запровадження нових мит на імпортні товари та політики ОПЕК щодо збільшення видобутку нафти.
2 квітня Дональд Трамп оголосив про запровадження мит проти інших країн світу.
Більше про політику Трампа та її вплив на світову торгівлю в статті Економічна катастрофа.
Як торгова війна Трампа бє по світових ринках.
Новий тариф для Китаю був визначений на рівні 34, для ЄС 20.
Україна отримала універсальне для всіх мито на рівні 10.
Пізніше Китай зробив крок у відповідь та оголосив про запровадження дзеркальних мит на товари зі США.
3 квітня обєднання країн ОПЕК 13 країнекспортерів нафти, а також такі країни, як Росія, Казахстан та Азербайджан прийняло рішення збільшити спільний продаж нафти на світовий ринок з початку травня на 411 тисяч барелів на добу.
Аналітик компаніїнафтотрейдера Onyx Commodities Ltd Генрі Чілінгуріан заявив, що якщо ОПЕК хоче утримувати ціни на нафту на низькому рівні, організація не могла обрати кращого для цього часу, ніж після оголошення нових мит Дональдом Трампом.
Нагадаємо, 3 квітня РБКУкраїна повідомляло, що відбулося найбільше падіння цін на нафту із 1 серпня 2022 року на 5 доларів за барель до 70 доларів за барель для сорту Brent.
4 квітня ціни на нафту впали до рівня, який був під час пандемії коронавірусу.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
