Секрети здоров'я з 1950-х: 5 приниципів минулого, які працюють і зараз
www.rbc.ua
Thu, 03 Apr 2025 11:22:02 +0300

Поверніться в минуле, щоб покращити своє майбутнє Відкрийте для себе 5 дивовижних уроків здоровя з 1950х років, які допоможуть вам покращити своє самопочуття вже сьогодні.
Про те, які звички для здоровя ми можемо запозичити з 1950х років, розповідає РБКУкраїна проект Styler з посиланням на New York Post.
В чому різниця між харчуванням тоді і зараз Професор Жозефіна КоннолліШунен поділилася пятьма уроками здоровя, які ми можемо винести з 50х років і застосувати в нашому повсякденному житті.
Звісно, зараз стан здоровя населення значно кращий, ніж 70 років тому.
Люди живуть довше і здоровіше завдяки профілактиці, ранній і точнішій діагностиці завдяки вдосконаленим технологіям, новим лікам, медичним приладам і процедурам, а також розширеним можливостям лікування.
5 звичок, які можна запозичити з 50х Готувати більше вдома 70 років тому сімї вирощували овочі та фрукти у садах біля будинку, а діти спостерігали, як їхні батьки готують їжу, перш ніж сісти разом за обідній стіл.
Ресторани були лише для особливих випадків.
Зараз все інакше, і обідати чи вечеряти в кафе стало звичайною справою.
Коли ми їмо поза домом, ми дійсно не знаємо якості харчових інгредієнтів, які використовуються в ресторані, каже КоннолліШунен.
У закладах як правило, використовують дешевші інгредієнти, дешевшу олію, дешевші загусники для продуктів, тому харчування поза домом, як правило, знижує поживну якість їжі, яку споживають люди.
Намагайтеся більше готувати вдома фото Getty Images Споживати менше ультраобробленої їжі Ультраоброблені харчові продукти UPF це весь фастфуд, піца, газована вода та випічка.
Виробники харчових продуктів винайшли велику різноманітність синтетичних інгредієнтів, які вони можуть виготовляти дуже дешево, а потім розробили величезну кількість цих ультраоброблених продуктів протягом 1980х і 1990х років, тож це дійсно змінило якість харчових продуктів, розповіла експерт.
Відомо, що незважаючи на велику кількість, постійне харчування з UPF підвищує ризик серцевих захворювань, раку, діабету та навіть ранньої смерті.
Їсти менші порції Ні для кого не секрет, що зараз розміри порцій стали більшими.
Наприклад, гамбургери стали приблизно в три рази більші, ніж у 50х роках.
А солодкі газовані води продаються в пляшках по 2 літри, чого не було раніше.
Проводити менше часу з гаджетами Раніше діти просто виходили на вулицю, гралися і просто каталися на велосипедах.
Вони були більш активними, каже КоннолліШунен.
Електронні пристрої значно змінили ігрові звички та порушили режим сну.
Синє світло від смартфонів може змусити організм подумати, що зараз день, порушуючи природний цикл сну організму.
Нестача сну може призвести до високого рівня кортизолу, що може сприяти збільшенню ваги та ожирінню.
За словами експертки, діти також зазвичай обідають, дивлячись телевізор або користуючись своїми гаджетами.
Не проводьте більшість часу за гаджетами фото Getty Images Більше рухатися на роботі Раніше люди більше рухалися навіть на роботі.
Наразі перехід від фізичної праці до соціальних та аналітичних навичок означає менше можливостей для фізичної активності. Тепер ви бачите, що більшість зустрічей є віртуальними, тож люди буквально можуть сидіти за робочим столом і взагалі не вставати протягом переважної частини дня, каже фахівець.
Вас може зацікавити Розвіяно головний міф про сухофрукти, в який вірили усі Весняний український суперфуд, який треба їсти всім 5 продуктів, які обовязково варто додати до раціону у квітні
Останні новини
