Японські автовиробники почали виробництво біоетанолового палива
ua.korrespondent.net
Wed, 02 Apr 2025 19:33:00 +0300

Японські автовиробники на чолі з Toyota Motor запустили виробництво біоетанолу на дослідному заводі в префектурі Фукусіма, повідомляє Nikkei Asia.
Фабрика працює під керівництвом Асоціації досліджень біомаси для палив майбутнього покоління, до якої входять Toyota, Suzuki, Subaru, Daihatsu, Mazda, Toyota Tsusho та нафтова компанія Eneos.
Метою проєкту є зменшення вуглецевого сліду автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння та продовжити їхнє існування в еру електрокарів, адже на відміну від електромобілів, які зменшують викиди тільки для нових авто, біоетанол може скоротити викиди для мільйонів автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння, що вже їздять дорогами.
Біоетанол давно використовується у сумішах із бензином, що дозволяє зменшувати викиди CO2 без модернізації авто.
У дослідному заводі намагаються знайти більш екологічний і сталий спосіб виробництва подібного палива.
Однією з проблем виробництва є його висока вартість традиційно біоетанол виробляють із цукрової тростини та кукурудзи, що створює конкуренцію із продовольчою сферою.
В Mazda вважають, що біопаливо може зробити традиційні двигуни не просто вуглецевонейтральними, а вуглецевонегативними так як двигуни вбирають повітря під час роботи, їх можна буде модифікувати для уловлення CO2.
Дослідний завод у Фукусімі коштував 5 млрд єн 33 млн, частково фінансується урядом Японії і здатний виробляти 60 кілолітрів біоетанолу на рік цього вистачить для 200 автомобілів Toyota Prius.
На старті паливо виготовлятимуть із сорго, але в майбутньому планують перейти на неїстівну сировину.
Toyota розглядає можливість використання відходів великих біоетанольних заводів, якщо зможе розмістити свої виробничі майданчики поруч.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ЄС змінили підхід до розрахунку викидів CO для автовиробників.
Toyota не встигає за попитом на власні гібриди Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
