Пентагон вважає Китай "головною загрозою"
ua.korrespondent.net
Sun, 30 Mar 2025 17:31:00 +0300

Міністр оборони США Піт Гегсет охарактеризував Китай як єдину постійну загрозу у секретному стратегічному оборонному документі.
Про це повідомляє The Washington Post.
У документі із девяти сторінок викладається концепція президента Дональда Трампа щодо підготовки до потенційної війни з Китаєм та захисту США від загроз на ближньому зарубіжжі.
У контексті останнього пункту згадуються Гренландія та Панамський канал, контроль над якими хочуть отримати американці.
Гегсет описує потенційне вторгнення Китаю на Тайвань та недопущення захоплення острова як сценарій, який має бути пріоритетним у порівнянні з іншими загрозами.
У звязку з цим Пентагон планує посилити військову присутність в ІндоТихоокеанському регіоні, збільшивши кількість підводних човнів, бомбардувальників, безпілотних кораблів, спецпідрозділів армії та морської піхоти.
Також США займуться зміцненням оборони місцевих місць дислокації своїх військ, створенням запасів для попереднього розміщення та покращенням логістики.
Крім цього Пентагон переключить увагу на антитерористичні операції проти груп, які мають можливості і наміри завдати удару США.
Водночас Вашингтон чинитиме тиск на союзників у Європі, на Близькому Сході та у Східній Азії, щоб вони витрачали більше коштів на оборону та взяли на себе основну роль у стримуванні загроз з боку Росії, Північної Кореї та Ірану. Видання звертає увагу, що адміністрація 46го президента Джо Байдена також називала Китай найголовнішим противником США та готувалася до конфлікту у Тихоокеанському регіоні.
Однак, крім цього, особлива увага в національній оборонній стратегії 2022 року приділялася альянсам для протидії російській агресії. У документі також вказують військовим забезпечити доступ до Панамського каналу та відігравати більш активну роль у боротьбі з наркотрафіком, нелегальними мігрантами, охороні кордонів та депортації.
Крім того, у документі є пункт про розширення ядерних сил та протиракетної оборони США.
І республіканці, і демократи назвали документ заплутаним, повідомив помічник одного із конгресменів.
Він пояснив, що існує суперечність між ми хочемо американської могутності та військового панування у світі, і ми хочемо бути скрізь, але також і ніде.
Раніше Гегсет дав доручення припинити наступальні кібероперації проти РФ, що ймовірно свідчить про спроби команди Трампа налагодити діалог з Кремлем.
Трамп 29 разів зробив те, що хотів Путін ЗМІ Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
