На випадок кризи: європейцям рекомендують запастися провіантом на три дні
ua.korrespondent.net
Fri, 28 Mar 2025 16:35:00 +0200

Дах лагодять, поки світить сонце Стратегія готовності до кризових ситуацій, запропонована Єврокомісією, передбачає зміцнення цивільної та військової сфер, а також відповідну підготовку громадян до швидкої і адекватної реакції на можливі надзвичайні ситуації.
Нові реалії вимагають нового рівня готовності в Європі.
Нашим громадянам, нашим державамчленам та нашим підприємствам потрібні правильні інструменти для дій як щодо запобігання кризам, так і для швидкого реагування у разі стихійних лих.
Сімї, які живуть у зонах затоплення, повинні знати, що робити, коли рівень води підніметься.
Системи раннього оповіщення можуть запобігти втраті дорогоцінного часу в регіонах, які постраждали від лісових пожеж.
Європа готова надати підтримку державамчленам та надійним партнерам по сусідству для порятунку життів та засобів для існування, заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Суть стратегії полягає в тому, що кожен громадянин ЄС має бути здатним автономно виживати у складних умовах протягом хоча б трьох діб.
У разі надзвичайних ситуацій перші години є вирішальними, тому Єврокомісія наголошує на необхідності мати план дій саме на перші 72 години, а також на поширенні інформації про потенційні загрози від воєнних конфліктів до екологічних катастроф.
Загалом ЄС готується до широкого спектру ймовірних ризиків та загроз, що охоплюють як природні, так і антропогенні катастрофи.
Сюди входять стихійні лиха повені, лісові пожежі, землетруси та екстремальні погодні явища, посилені зміною клімату техногенні катастрофи промислові аварії, технологічні збої та пандемії гібридні загрози кібератаки, кампанії з дезінформації та іноземне маніпулювання інформацією, а також саботаж критично важливої інфраструктури геополітичні кризи збройні конфлікти, включаючи можливість збройної агресії проти державчленів.
Серед основних рекомендацій для громадян такі покращення системи раннього попередження про загрози підвищення обізнаності про різні ризики та загрози розвиток медіаграмотності та здатності до критичного мислення створення планів дій на випадок надзвичайних ситуацій ознайомлення з планами дій у школах та інших навчальних закладах.
Дах треба лагодити, поки світить сонце, заявила Politico віцепрезидент Єврокомісії Роксана Мінзату.
І додала, що мета Єврокомісії полягає в тому, щоб загальна стратегія дійшла на рівень домогосподарств та окремих осіб.
У свою чергу єврокомісар з управління кризовими ситуаціями Аджа Лябіб зазначила, що кожен житель ЄС повинен мати запаси води, їжі, медикаментів і інших необхідних речей на три доби, а також важливі документи у водонепроникному чохлі.
Знання того, що робити в разі небезпеки, програвання різних сценаріїв це також спосіб запобігти паніці, пояснила вона, і нагадала про таку проблему, як дефіцит туалетного паперу в перші дні пандемії коронавірусу.
Список необхіднішого Згідно з проєктом Стратегії готовності, Єврокомісія опублікувала список рекомендованих речей, необхідних у перші критичні години після серйозної аварії.
До нього входять питна вода мінімум 2 літри на людину в день їжа, що не псується, на три дні радіо на батарейках або з ручним приводом ліхтарики та додаткові батарейки засоби першої медичної допомоги та ліки за рецептом важливі документи посвідчення особи, страховка, банківські реквізити у водонепроникній упаковці готівка банкомати можуть не працювати під час відключень світла засоби особистої гігієни ковдри та теплий одяг повербанки для смартфонів багатоцільовий інструмент, свисток, скотч.
Представники ЄС підкреслюють, що це не заклик до панічних закупівель чи накопичення запасів, а практичний крок.
Правило трьох днів є широко прийнятим критерієм планування на випадок надзвичайних ситуацій.
Воно визнає, що в перші 72 години після масштабної катастрофи урядове реагування може затягнутися через пошкодження інфраструктури, заблоковані дороги або перевантаженість комунікаційних мереж.
Рекомендації ЄС не є обовязковими до виконання, але вони встановлюють рамки для таких кампаній на національному рівні уряди розроблятимуть рекомендації з урахуванням місцевих небезпек від землетрусів на півдні Європи до кіберзагроз у фінансових центрах планування інформування громадськості на телебаченні, радіо, в соцмережах, школах та роботи з громадами.
Комісія також зміцнює резервну систему ЄС, створюючи стратегічні запаси медичних, енергетичних та аварійних матеріалів у ключових точках Європи.
Чиновники ЄС заявили, що ця ініціатива не є сигналом того, що війна неминуча, але готовність до неї є базовим очікуванням сучасного європейського громадянства.
Війна в Україні підкреслила потенціал геополітичної ескалації та ймовірність довгострокової нестабільності в сусідніх з ЄС країнах.
До слова, доки в ЄС починають готувати населення до можливих кризових подій, деякі країни Євросоюзу, такі як Німеччина, Норвегія, Швеція та Фінляндія, вже мають національні рекомендації підготовки до надзвичайних ситуацій.
А, наприклад, у Польщі, як повідомляє inPoland, супермаркети Biedronka почали продавати рюкзаки, які можна вважати евакуаційними комплектами для надзвичайних ситуацій, таких як війна або природні катастрофи.
Ці рюкзаки містять необхідне спорядження для виживання в екстремальних умовах, зокрема ліхтарик з режимом SOS, розпалювач для вогню, термоспальник з карабіном і свистком, що допоможе швидко знайти вихід з небезпечних територій.
Вартість такого рюкзака становить 129 злотих близько 1380 грн.
На упаковці не зазначено, що це саме евакуаційний рюкзак, але його вміст схожий на товари з переліку, які рекомендує Урядовий центр безпеки Польщі для підготовки до евакуації.
Такі набори можуть стати зручним і доступним варіантом для багатьох людей у критичній ситуації.
Разом з тим Міністерство внутрішніх справ і адміністрації Польщі ще раніше, ніж Євросоюз, закликало громадян підготувати запаси провіанту на три дні автономного виживання.
Галина Гірак
Останні новини
