Занадто часто їздить до Москви: одного європейського чиновника вже почали підозрювати
www.rbc.ua
Wed, 26 Mar 2025 12:39:25 +0200

Є один високопоставлений чиновник, який так часто відвідував Росію після вторгнення Володимира Путіна в Україну, що це викликало підозри у його колегєвропейських дипломатів.
Це угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто, і сьогодні він знову в Москві.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням з посиланням на Bloomberg.
Будучи головним посланцем премєрміністра Віктора Орбана впродовж останніх 11 років і колишнім прессекретарем, 46річний Сійярто став обличчям проросійської політики Угорщини.
Це призвело до частих зіткнень країни з іншими країнами Європейського Союзу.
Він був у Росії принаймні 13 разів від початку війни понад три роки тому.
Частота візитів викликала подив у деяких європейських урядовців, які говорили на умовах анонімності та ставили під сумнів їхню мету.
Навіть міністри закордонних справ деяких найближчих союзників Москви не їздять до Росії з такою регулярністю, а західні союзники розірвали звязки або різко скоротили контакти.
У центрі уваги наших переговорів у Москві сьогодні перебувають мир, безпека поставок енергоносіїв і розширення економічного співробітництва, написав Сіярто у своєму Facebook 26 березня перед посадкою в літак до російської столиці.
Новий візит до Москви Уряд Росії заявив, що Сійярто зустрічається із заступником премєрміністра Росії Олександром Новаком.
Міністра супроводжує в поїздці Жолт Хернаді, генеральний директор угорської нафтової компанії MOL, засвідчила фотографія, розміщена в його соціальних мережах.
Візит прихильника Орбана відбувся за кілька годин після того, як США заявили, що Росія та Україна домовилися про припинення вогню в Чорному морі, хоча Кремль і заявив, що його участь залежатиме від низки попередніх умов, зокрема помякшення санкцій.
Орбан чинив опір допомозі Україні і закликав до скасування санкцій проти Росії.
Повернення Дональда Трампа в Білий дім тільки додало йому сміливості і вбило ще більший клин у ЄС.
На другому саміті поспіль, що відбувся на початку цього місяця в Брюсселі, європейські лідери змирилися з тим, що не зможуть рухатися далі без обіцянки Будапешта підтримати Україну, після того, як спроби схилити на свій бік Орбана й домогтися угоди всіх 27 держав провалилися.
Прокремлівська політика Угорщини Сіярто став обличчям проросійської і дедалі більш антизахідної політики Орбана.
Він насолоджується тим, що дратує інших міністрів закордонних справ, критикуючи екстремально провоєнну позицію ЄС і постачання зброї, щоб допомогти Україні відбити вторгнення Росії.
Після зустрічі 17 березня в Брюсселі Сійярто звинуватив своїх німецьких та австрійських колег в обєднанні проти нього за критику ситуації в Україні з етнічною угорською меншиною.
Цю давню претензію Будапешта угорський уряд використовує як привід для зближення з Росією.
Сіярто, який також є міністром торгівлі Угорщини, був відповідальною особою за залучення іноземних інвестицій в Угорщину, зокрема зі США та Німеччини, а також із Росії та Південної Кореї.
Завдяки його зусиллям Угорщина стала ключовим центром у Європі з виробництва електромобілів, залучивши низку азіатських виробників акумуляторів, китайську компанію BYD, а також німецьких виробників автомобілів преміумкласу.
Нагадаємо, за інформацією Financial Times, у ЄС обговорюють можливість використання проти Угорщини процедури статті 7 найсильнішого варіанту позбавлення державичлена права голосу.
Останні новини
