Мільярдні втрати: як війна вплинула на мережу «Епіцентр»
glavcom.ua
Mon, 17 Mar 2025 11:32:00 +0200

Від початку військової агресії проти України у 2014 році загальна сума збитків групи компаній Епіцентр, понесених внаслідок втрати активів та недоотримання прибутків, перевищила 1 млрд.
Про це повідомляє Главком із посиланням на пресслужбу Епіцентру.
Як пояснив заступник генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю Епіцентр К Дмитро Байдюк, згідно з оцінками незалежних експертів, сума збитків компанії, спричинених внаслідок повномасштабної війни, склала 751,4 млн.
За його словами, до цієї суми входять як реальні збитки повне знищення, пошкодження чи окупація торгових центрів, втрата товару, техніки чи інших активів, так і упущена в результаті цих втрат вигода.
У компанії нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення були повністю знищені сім торгових центрів у Маріуполі, Чернігові, Бучі, Нікополі, Харкові та два у Херсоні загальною площею понад 125,6 тис.
кв.
м.
Ще два торгових центри в Краматорську і Харкові мікрорайон Олексіївка припинили працювали внаслідок пошкоджень і близькості до зон бойових дій, а торговий центр у Мелітополі опинився під окупацією.
Окрім цього, внаслідок анексії українських територій в 2014 році Епіцентр втратив контроль ще над сімома торговими обєктами загальною площею понад 163 тис.
кв.
м.
За попередніми оцінками компанії, збитки, понесені внаслідок втрати цих торгових обєктів, становлять щонайменше 267,5 млн. Таким чином загалом внаслідок військової агресії проти України загальна сума збитків групи компаній Епіцентр від втрати активів сягає вже 1,02 млрд. Компанія працює в юридичній площині щодо компенсації цих коштів за рахунок агресора і вже зараз відбудовує зруйновані торговельні центри новий торговий центр відкрився у Чернігові, розпочато роботи з побудови ТРЦ в Бучі, планується відновлення інших зруйнованих обєктів.
Попри суттєві втрати, компанія робить все можливе задля допомоги країні за три роки повномасштабної війни Епіцентр виділив допомогу загальною вартістю понад 5 млрд грн.
Група компаній Епіцентр це екосистема, яка обєднує мережі Епіцентр та Нова лінія, інтернетмагазин epicentrk.ua, агрохолдинг ЕпіцентрАгро, заводи з виробництва керамічної плитки Epicenter Ceramic Corporation, деревообробне підприємство ЦБМ Осмолода, логістичні потужності та інші активи.
Станом початок березня 2025 року мережа ритейлера обєднує 71 діючий торговий центр в Україні.
Нагадаємо, на даний час більше 4 тис.
співробітників Епіцентру перебувають на службі в ЗСУ.
До того ж, є декілька торгових центрів, де всі позиції зайняті жінками. Раніше Галина Герега показала декларацію доходи співвласниці Епіцентру скоротилися утричі. Главком також повідомляв, що 27 грудня 2017 року Галина Герега купила квартиру площею 888,5 кв.
м у Києві вартістю 21,5 млн грн.
Іще бізнесменка володіє нерухомістю в Іспанії.
Зокрема, у 2017 році придбала житло і земельну ділянку загальною площею 3,1 тис.
кв.
м за 62,1 млн грн у 2018 році у неї також зявилися ділянка з житлом загальною площею 1,3 тис.
кв.
м вартістю 30,5 млн грн.
Останні новини
