Вилучаються без відшкодування. В НБУ назвали банкноти, які найчастіше підробляють

Найчастіше у 2024 році зловмисники підробляли банкноти номіналом 500 та 200 гривень. Підробка інших номіналів становила лише 4%.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Національного банку України.
За даними НБУ, у 2024 році рівень підробки банкнот гривні трохи зріс. Серед причин називають зростання активності зловмисників. Найчастіше минулого року з обігу вилучалися банкноти 500 гривень (78% від загальної кількості вилучених підробок) та 200 гривень (18%).
Якщо ж говорити про іноземну валюту, то серед вилучених з обігу у 2024 році підроблених банкнот переважали долари - 93%, а євро - 7%.
Найчастіше зловмисники підробляли іноземні банкноти таких номіналів:
- 100 та 50 доларів;
- 200, 100 та 50 євро.
Минулого року (як і у 2021–2023 роках) найбільше підробляли гривні старого зразка. У 2024 року підробки банкнот нового зразка становлять лише 5,5% від загальної кількості. Кількість підроблених банкнот гривні нового зразка на один мільйон справжніх банкнот становила лише 0,3 шт.
У НБУ відмічають, що здебільшого ці підроблені банкноти мали низьку якість та були розраховані на неуважність громадян і касових працівників закладів торгівлі. А гривні сучасного покоління мають оновлений дизайн і для їх захисту використано спеціальний банкнотний папір. Банкноти високих номіналів мають сучасні оптично-змінні елементи захисту: “віконна” захисна стрічка та елемент SPARK з кінетичними ефектами руху фонового зображення та зміни кольору відповідно.
Що робити, якщо є сумніви щодо справжності грошейЯкщо виникла підозра, що банкнота, яку ви маєте - фальшивка, потрібно звернутися до банків, які передають ці банкноти для проведення досліджень Національному банку. Такі дослідження є безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними. Банкноти іноземної валюти, визнані справжніми повертаються ініціатору дослідження.
Разом з тим, підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості .
Нагадаємо, що станом на ранок 18 лютого середній курс продажу долара в Україні впав на 10 копійок до 41,80 гривень, курс євро впав на 15 копійок до - 43,80 гривень.
Останні новини
